• |
ide | kryesore

Taylor Lautner kujton incidentin e Kanye West me Taylor Swift

Paparazzi, Slider

Taylor Lautner ka folur së fundmi për incidentin e Taylor Swift me Kanye West. Kur u pyet nga gruaja e tij, Tay Dome, se në cilin moment të jetës së tij do të kthehej nëse do të mundej, aktori  kujtoi një moment ikonik në historinë e kulturës pop.”Ndoshta VMA 2009,” tha Lautner në podkastin e tyre, “The Squeeze”.


“Kur ia dorëzova çmimin Taylor-it. Unë ia dorëzova çmimin. Bëra pesë hapa prapa dhe po qëndroja pesë metra pas saj,” kujton Lautner. “Dhe në mes të fjalimit të saj “faleminderit”, Kanye hidhet në skenë.”


Në atë kohë, reperi mori mikrofonin nga dora e Swift-it dhe i tha turmës se Beyonce “kishte një nga videot më të mira të të gjitha kohërave” – për “Single Ladies (Put a Ring On It)” – dhe duhet të kishte fituar.

Edhe pse Taylor po qëndronte në skenë, ai pretendoi se nuk ishte në gjendje të dëgjonte shumë nga ndërveprimi tashmë famëkeq. “Mezi e dëgjova. Unë nuk mund t’i shihja ata, “kujtoi ai gjatë podcast-it. “Unë thjesht po supozoja se e gjithë kjo ishte një skenë e përgatitur sepse përse  do të ngjitej Kanye West në skenë duke ndërprerë Taylor Swift? Thjesht nuk kishte kuptim.”

Swift kujtoi ngjarjen në këngën e saj “Back to December”, për të cilën ish-çifti konfirmoi se kishte të bënte me romancën e tyre. “Më mungon lëkura jote e nxirë, buzëqeshja jote e ëmbël. Dhe si më mbajte në krahë atë natë shtatori. Herën e parë që më pe duke qarë”, këndon fituesja e Grammy-t. Më shumë se një dekadë më vonë, dyshja kanë vazhduar me partnerë të tjerë. Lautner u martua me Dome .Ndërkohë, këngëtarja  është në lidhje me aktorin Joe Alwyn./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.