• |
ide | kryesore

McConaughey: Një parashikues fati më bindi që të luaja në ‘How to Lose a Guy in 10 Days’

Paparazzi, Slider

‘How to Lose a Guy in 10 Days’ mund të kishte përfunduar me një personazh tjetër – sikur Matthew McConaughey të mos kishte pasur një takim të rastësishëm një natë.


Aktori i tha Vanity Fair në një intervistë të botuar të enjten se ai fillimisht poe  mendonte të merrte  rolin e reklamuesit Benjamin Barry. Megjithatë, një person e bindi atë të thoshte po. “Mbaj mend që mendova nëse do ta bëja apo jo një natë ndërsa isha në një shëtitje në bulevardin Sunset”, tha McConaughey. “Papritmas, ky djalë vjen nga hiçi tek unë – ai ishte një parashikues fati dhe thotë, ‘A mund t’ju tregoj fatin tuaj shpejt?’


“Unë isha si,”Po,  Sigurisht,” kujton Matthew. Ai menjëherë thotë, ‘Ka një film që po mendoni tani. Është një komedi romantike. Duhet ta bëni këtë ose do të jetë një nga pendimet më të mëdha të jetës suaj. Do të jetë një shpërthim, do të jetë një eksperiencë e pabesueshme dhe do të sjellë shumë para.’ ”

McConaughey në fillim ishte mosbesues, por profecia e të huajit misterioz ibëri përshtypje: “Më kujtohet që mendova, a e punësoi studioja këtë djalë?” “Unë qesha me këtë mendim, por mbaj mend gjithashtu që e konsiderova më seriozisht,”shtoi ai. “Mendoj se edhe të nesërmen e pranova ofertën”.

Kate Hudson, e cila gjithashtu foli për Vanity Fair  u bashkua me kastin pa ndonjë ndihmë të supozuar mbinatyrore. Megjithatë, ajo i tha gazetës se gjetja e Benjaminit të përsosur  përfshinte një diskutim të gjatë.

“Ne po shikonim djemtë dhe vazhdonim të mendonim se kush do të ishte djali i duhur. Djali për mua ishte vërtet i rëndësishëm. Matthew erdhi në një takim dhe mendova se ishte një ide e mrekullueshme. Më pëlqeu energjia e tij. Ne menjëherë u morëm vesh”, kujtoi Hudson./Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.