• |
ide | kryesore

Hakerat iranianë publikojnë listën e zgjedhësve shqiptarë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
hakerat, sulm kibernetik, shteti dixhital, hakerat

Hakerat iranianë kanë publikuar në Telegram, listën e zgjedhësve në Shqipëri, pak muaj para votimeve për kryebashkiakët e rinj të vendit më 14 maj.


Me këtë publikim, hakerat kanë shpërndare dhe një mesazh ku thonë:


“Nuk keni nisur të pendoheni që votoni për zyrtarë të korruptuar?”. 

Kjo është e disata herë që hakerat iraniane bëjnë publike të dhëna sensitive për qytetarët shqiptarë.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.