• |
ide | kryesore

Kokaìnë nga Shqipëria, goditet grupi krimìnal në Itali

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Kokaìnë

Goditet një grup krimìnal që trafikonte kokaìnë në Itali. Të paktën katër persona janë arrestuar. Bëhet fjalë për Tiziano Di Gioia, Andrea Di Gioia, Rocco Panettieri dhe Giuseppe De Falco.


Janë sekuestruar 3.5 kg kokainë.


Grupi kriminal furnizohej me kokaina kryesisht nga Shqipëria. Dorëzimi i drogës bëhet në një zonë e pashfrytëzuar, me kamionë të ardhur nga jashtë.

Hetimet kanë nisur që në shkurt të vitit 2019 nga prokuroria e Brindisit dhe se dyshohet se në krye të organizatës ishin dy persona nga Tuturano.

Lexo më tej: Plantacioni i madh i kanabìsit në Greqi/ Kapet një nga shqiptarët 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.