• |
ide | kryesore

Mbi 900 të vdekur nga tërmeti, Turqia shpall gjendjen e jashtëzakonshme

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Turqia

Turqia ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme pas tërmetit që u mori jetën të paktën 900 personave ndërsa la të plagøsur mbi 6 mijë të tjerë.


Mësohet se janë pezulluar për të paktën një javë shkollat, ndërsa vijojnë operacionet e kërkim-shpëtimit.


Për fat të keq, parashikohet që numri i viktimave dhe të plagosurve të rritet, ndërsa ende ka qytetarë nën rrënoja.

 


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *