• |
ide | kryesore

Presidenti: Po konsultohem me Ramën për kreun e SHISH

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti Bajram Begaj thotë se është në komunikim të vazhdueshëm me kryeministrin Edi Rama për përzgjedhjen e kreut të ri të Shërbimit Informativ Shtetëror.


Në një intervistë për emisionin “Pa Censurë”, Begaj u shpreh se ende nuk kanë ardhur propozime konkrete për kreun e SHISH, por theksoi se në drejtim të këtij institucioni duhet të jetë një njeri me integritet dhe profesionist.


Pyetje: U bënë disa javë që jeni në konsultime me kryeministrin për emrin e drejtuesit të ri të Shërbimit Informativ. Pse po vonoheni kaq shumë? Kaq e vështirë është të gjendet dikush me integritet dhe profesionist për këtë post delikat?

Bajram Begaj: Dua të sqaroj se aspak nuk është e vështirë që në vendin tonë të ketë kapacitete njerëzore me profesionalizëm të lartë, me integritet të lartë për të qenë drejtues i SHISH. SHISH është një institucion mjaft i rëndësishëm i sigurisë sonë kombëtare dhe procesi i përzgjedhjes, natyrisht, që do të kalojë hallkat institucionale.

Pyetje: Ju ka sjellë kryeministri një emër?

Bajram Begaj:Nuk kam një emër konkret në tavolinë. Ju thashë, përzgjedhja e emrit do të bëhet në bazë të meritave individuale, kapaciteteve profesionale dhe integritetit njerëzor. Jemi në proces.

Pyetje: Po konsultohet kryeministri me ju ndërkohë, pra përpara se ta sjellë emrin?

Bajram Begaj: Patjetër, e thashë dhe në një intervistë të mëparshme që konsultimi është i domosdoshëm.


9 Comments

 1. kur do me bo ne Beromi sikur e pyt njeri!!!

  99% e robve e kishin harru fare kusht eshte presidenti…

  vetem 1% e ma men kush eshte presidenti, ky eshte Beromi vete

 2. Arqen arixhiu duhet per hamshor, vetem ai i qi grate socialistave.
  Skender vetlla patriot kari luftar bolja
  Bino rrocka qelbo peci niko vagina luljeta pidhlapra jane gati. Harrova jorgo penisgargaren. Ec barom gabzherri…

 3. Zbriti ne Rinas Agron Neza, i cili pas pervojes me Sigurimin Shqiptar dhe McGonigal mund te jete kandidati me i mire per kreun e SHISH….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.