• |
ide | kryesore

“Rama do përfundojë si McGonigal”/ Berisha: Ç’do ndodhë më 11 shkurt

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Berisha

Në një dalje për media, Sali Berisha ka paralajmëruar kryeministrin Edi Rama se do të ketë të njëjtin fat si ish-zyrtari i FBI, Charles McGonigal.


Ai tha se Rama nuk ia doli që të përjashtoi opozitën nga zgjedhjet e 14 majit, ndërsa shtoi se protesta e 11 shkurtit do të jetë më e fuqishmja.


“Skenar që u zhvillua në tre etapa, në zyrat e McGonigal kundër Muzinit e cila u kurorëzua me marrjen në ndjekje penale të Bashës dhe mbylljes së dosjes nga Rama, së dyti sanksionimi i Berishës sepse nuk do pranonte që PD të bashkëqeverisje me Ramën, e treta Rama në mënyrën më kriminale nuk ndalon në veprën e tij makabre për të qeverisur pa opozitë, por do të përjashtojë nga zgjedhjet e 14 majit PD.

Por kjo dëshirë e tij merr fund… aty ku përfundoi McGonigal do përfundojë edhe Rama, si një njeri që i futi thikë në zemër marrëdhënieve me SHBA.

Në 11 shkurt në ora 12, shqiptarët kudo që janë, janë të ftuar të vërshojnë drejt Shqipërisë. Shqipëria po zien këto ditë. 11 shkurti do jetë dita e protestës më të fuqishme, ndaj dhe ftesa ime për shqiptarët është: Të gjithë në protestë për të ngritur zërin kundër regjimit të kalbur”, tha Berisha.

Lexo më tej: Rëfimi i ish të dashurës/ Telefonatat dhe fotot e McGonigal me Ramën 


18 Comments

  1. me 11 shkurt do te qijme ne byth ty dhe Ramen e te gjithe kurvat antishqiptare si soji juaj o moterqim

 1. Perpelitjet e deshperuara te nje politikani te diskretituar dhe te mbaruar per te shpetuar lekuren e tij, i hedhur ne sulm frontal ndaj aleateve tane strategjike SHBA dhe UK te cilet e kane shpallur prej kohesh Non Grata per t’i lene vend demaskimit te tij si nje kollone e 5-te destabilizuese e Moskes ne Ballkan.

   1. A te keqen e logjikes.

    Shqiperia e Rames ne marredheniet me te forta ndonjehere me SHBA-te, nderkohe Berisha non grata nga SHBA dhe UK dhe ne sulm frontal ndaj perfaqesuesve te tyre.

    Vetem dashnia e madhe patologjike per Berishen nuk te le me pa evidenten!

    1. Dyshoj se e beson edhe vetë këtë që shkruan, kur sot është e qartë si drita e diellit se kush është non grata i vërtetë/

  1. Populli shqiptar njeh ne historin 2 kriminelet ballikombetar 4 shkurtin e 44 dhe marsin e 97se vafshin ne diall ..

 2. Me 11 e heqin Ramen kurse me 12 Berisha kryeminister,Muli minister i brendshem,Albana zv.kryeministre,Paloka minister i jashtem,Balliun se eshte ma i zgjur se krejt se eshte biri i spiunit do ta bejme kryetar SHIKU.

 3. Qe duhet zhdukur Rama eshte emergjence kombetare por kush vjen Berisha me Meten qe jane e njejta specie mos me keq.

  1. ka ca punë të tjera edvini, ti sqarojë ato dhe pastaj shohim, edvini është I VDEKUR, vetëm qorrat nuk e shikojnë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.