• |
ide | kryesore

Unaza e Madhe/ Nis shembja e banesave te ish-sheshi Shqiponja

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Unaza

Ka nisur shembja e banesave dhe objekteve te ish-Sheshi Shqiponja, të cilat preken nga projekti i Unazës se Madhe.


Këtë të hënë, janë shembur ato objekte, të cilat ishin me dokument pronësie dhe janë shpronësuar nga ARRSH dhe Agjencia Shtetërore e Shpronësimeve.


Këta persona kanë pranuar që të lirojnë banesat e tyre. Problematika mbetet të ato banesa që janë pa dokument pronësie.

 


3 Comments

  1. Shume e rende si mund ta nxjerresh nje familje ta flakesh ne rruge ne qiell te hapur Kane derdhur mundin e djersen e viteve te tera Turp Turp Shume e lehte per tu vene fadromen per ti flakur ne rruge a mendon njeri per keta njerez fatkeq pse i lejuat te ndertonin mo zoterinj te nderuar ?

    1. Kjo eshte pjese e strategjise per t’i fshire dhe ato maloke qe kane mbetur. Te ikin rrugeve te botes sic kane ikur i gjithe veriu i vendit.
      Spastrim total nga maloket, bravo cuna!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.