• |
ide | kryesore

4 kg køkainë në makinë, arrestohet shqiptari në Itali

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
karabiniere, Itali

Një shqiptar pa leje qëndrimi është arrestuar në Itali pasi u kap kapur nga policia rrugore me 4 kg køkainë në makinë.


Arrestimi u krye në autostradën Florence Scandicci, ku gjatë kontrollit policor, shqiptari u përpoq të qëndronte i qetë në mënyrë që të mos krijoheshin dyshime.


Megjithatë, oficerët e policisë i shkuan deri në fund detyrës, ku gjetën 4 kg kokainë të fshehura në makinë, të ndara në katër pjesë, ku secila peshonte nga 1 kg.

Oficerët e policisë arrestuan shqiptarin cili ishte pa leje qëndrimi, sekuestruan makinën dhe dozat e kokainës.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.