• |
ide | kryesore

Afera e inceneratorëve/ Ndalohet në Austri Stela Gugallja

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ndalohet në Austri Stela Gugallja. Burime zyrtare nga prokuroria e Posaçme, bëjnë me dije se SPAK është duke kryer procedurën e ekstradimit të shtetases Gugallja nga Austria në Shqipëri.


“Prokuroria e Posaçme eshte njoftuar se ne Gjykaten e Vienes, ne Austri, eshte duke u kryer proçedura e ekstradimit te shtetases Stela Gugallja, nga Austria ne Shqiperi, ne zbatim te urdherit te kerkimit nderkombetar per kete shtetase”, kanë shpjeguar nga SPAK.


Sipas po të njëjtave burime mësohet se SPAK për këtë qëëlim ka percjelle nepermjet Ministrise se Drejtesise te gjithe dokumentacionin e nevojshem per proçeduren e ekstradimit.

Burimet nga SPAK janë shprehur se nuk janë në dijeni nëse Gugallja ka ka kërkuar apo jo azil në Austri.


10 Comments

 1. Perse nuk kerkohet bashkejetuesi i saj, babai i dy femijeve, “pronar” inceneratori?!

  Kush e fsheh dhe ben lojen me nje grua?

 2. deri më 25 prill 2021 Lulzim Basha paska qenë i kapur nga kryeministri Rama, po më 26 prill e tutje?

  Po e pranojmë me dhimbje që Basha paska qenë një mjeshtër në maskim, që arriti të mos e nxjerrë fytyrën prej të “kapuri”, duke ua hedhur pjesës dërrmuese të PD-së, përfshi edhe mjeshtrit të intrigës, Sali Berishës.

  Ama, ku qëndron morali i Berishës e të tjerëve, që i amnistuan Bashës 4 humbje radhazi dhe vijonin të besonin si të verbër tek ai?!

  1. Nje pyetje : perse te gjithe Rilindasit kane surrat TE ZI NGJAJE ME TURQ DHE ARABE mjafton ti shikoje te gjithe jane si jevgjite .
   Ça do presesh nga ato ?

   1. Pse te gjithe Rilindait dukennsibfemra hesterike? Kjo ndodh se jane te terbuar per rrocke ne bythe dhe prandaj adhurojne LGBat dhe Paradat Gay

 3. Arqen arixhiu nuk burgoset se i qi motrat patronazhistave ai eshte aseti i ekonomisteve evgjiterkomuniste hajdut lyrash si bode haleja.

 4. Perse te gjithe Rilindasit duken si femra hesterike? Kjo ndodh se jane te terbuar per rrocke ne bythe dhe prandaj adhurojne LGBT dhe Paradat Gay

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.