• |
ide | kryesore

Gjiknuri: E kam takuar McGonigal, por pas Ramës. Nuk jap detaje të tjera

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri, ka pranuar se ka zhvilluar takime me ish-agjentin e FBI-së Charles McGonigal që është vënë nën akuzë për korrupsion.


I ftuar në “5 Pyetjet”, Gjiknuri tha se ai e ka takuar McGonigal, pasi ky i fundit kishte zhvilluar biseda e takime me kryeministrin Edi Rama.


Por, Gjiknuri nuk ka dhënë asnjë detaj në lidhje me këto takime, por ka thënë vetëm se në atë kohë ai ishte një zyrtar i lartë shtetëror amerikan, që erdhi në Shqipëri dhe kërkoi takim me përfaqësues të lartë të qeverisë shqiptare për të ofruar asistencë ndaj çështjeve të caktuara.

“Unë e kam takuar si ministër, pasi e ka takuar kryeministri. Kemi biseduar me të. Nuk mund t’i përgjigjem çdo pyetje për takime që unë bëj me një zyrtar të caktuar. Kur e kam takuar, ka qenë drejtor në detyrë. Nëse keni lexuar dosjen, nuk flitet aty për ndonjë shqetësim se pse ka takuar një ministër të Republikës së Shqipërisë. Në zyrën time nuk ka qenë i shoqëruar nga zoti Duçka. Unë nuk mund të jap detaje këtu. Nuk është studio televizive për të hequr kredon e dyshimeve të të tjerëve,” tha Gjiknuri.


24 Comments

  1. Ky i biri i Liris, llaciface nga Shpati i Elbasanit (autoshkolla per mesimin e “marshave” tek Beksat, pocaqi e vertete) e ka trash shume zullumin dhe s’ka “guru” e jevgjit Indie qe e shpeton. Ky eshte Koka e Masonerise ne Shqiperi, jane ata felliqesirat ne sherbim direkt dhe me vetedije ndaj te KEQES,.sherbetore te bindur te satanait te MALLKUAR, mjerane te Ferrit Dantesk, KAQ!

 1. Ty eshte per ta fut ate gisht 👍ne bythe majmun mavi. Rusin e rublave e bere investitor strategjik.
  Po ta shri kabllin rama o krric, me rradhe po ju palos.

 2. Ato takimet qe McGonigal ka bere me Foltoristet nuk do na i thoni?!

  Foltoristet qe i kerkonin McGonigal qe te lobonte per t’i hequr damken non grates se pavule.

  1. Pse i duheshin foltoristet McGonigal? Na jep nje opinion te thelluar se mbase e zgjidh gjithe kete problem te madh qe na ka rene ?
   Po rri or zoteri, mos fol kot tani.
   Zihet kryeministri e gjithe kasta drejtuese ne pushtet duke dhene e marre me te, e flet per njerez qe nuk ishin askushi.
   Le te dalin te gjithe e te marrin pergjegjesine qe u takon. Te hapin rruge per zgjidhje e zgjedhje dhe te mos duken me para syve tane .
   Pavaresisht vullnetit te tyre, amerikanet po i shkojne deri ne fund. Pasojat jane te medha per ta, besoj ne forme orteku.
   Mos u bej bej qesharak. Le te behen ata qe jane zene “me pele per dore”.
   P.sh Damjani. Une e kam takuar por pas Rames, thote i pafajshmi i vogel.
   Sa turp!!!!!!!!!

  2. Pa vule edhe cfare po ju ben. Imagjino te kete edhe vulen.
   Nuk keni qetesi me. Fatkeqesisht u shfaq vone ne skene dhe bete shume zarare. Te gjitheve do ua qethe koken me lara dhe kostumet me vija

 3. Ky i biri i Liris, llaciface nga Shpati i Elbasanit (autoshkolla per mesimin e “marshave” tek Beksat, pocaqi e vertete) e ka trash shume zullumin dhe s’ka “guru” e jevgjit Indie qe e shpeton. Ky eshte Koka e Masonerise ne Shqiperi, jane ata felliqesirat ne sherbim direkt dhe me vetedije ndaj te KEQES,.sherbetore te bindur te satanait te MALLKUAR, mjerane te Ferrit Dantesk, KAQ!

 4. O Olta a e di që kemi sistem demokratik dhe njerëzit në qeverisje duhet të japin llogari.Apo ti jeton akoma në diktaturë por që në fakt është vendosur dhe tani.Nga emri më dukesh e re por kam mendimin që familjarët e tu kanë qenë të nomenklaturës komuniste.Ska si të jetë ndryshe.

  1. Doli cuni problematik. Ky ka nje sere dosjesh ne prokurori e del ben sehir me kete popull te mbaruar!
   Ky eshte fytyra e degraduar e rilindjes.

  1. Ky Damiani nuk thote se e takoi agjentin me kerkesen e tij ,apo me kerkesen e kryeminister hales? Me siguri do ta ket instruktuar per gruan e tij si po shkon me Jogen! Se harrova po ato thaset me euro qe ia vodhen Damianit ia gjeti ky agjenti !? Sigurisht qe agjenti bashke me ate malokun Neza kane ardhur per pazare te pastra me kryehalen,me Taon,me Gjiknurin e te tjere ,kete e kupton kushdo ! Po cpune ka agjenti te takohet me kryeministra,ministra,apo kryetar bashkish ????????

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.