• |
ide | kryesore

Matthew McConaughey , zëri i Elvis në serialin e Netflix

Paparazzi, Slider

Matthew McConaughey ka nënshkruar për të bërë zërin e Elvis Presley-t në serialin komedi të animuar të Netflix , Agent Elvis.


Seriali ndjek Presley-n teksa ai përfshihet në mënyrë të fshehtë në një program sekret spiunazhi të qeverisë për të luftuar forcat e errëta që kërcënojnë vendin që ai do – e gjithë kjo ndërkohë që mban peng punën e tij të përditshme. si Mbreti i Rock ‘n’ Roll-it.


Agjenti Elvis vjen nga Sony Pictures Animation, Sony Pictures TV dhe Authentic Brands Group. Priscilla Presley dhe John Eddie do të shërbejnë si bashkë-krijues dhe producentë ekzekutivë. Mike Arnold do të shkruajë dhe do të shërbejë si drejtues dhe krye shkrimtar. Eddie do të shërbejë gjithashtu si shkrimtar. McConaughey do të jetë producent ekzekutiv së bashku me Kevin Noel, Chris Prynoski, Shannon Prynoski, Antonio Canobbio, Ben Kalina, Jamie Salter, Corey Salter dhe Marc Rosen.

Pamja e Presley-t është sjellë në animacion me ndihmën e të nominuarit për Oscar Robert Valley. Veshjet e agjentit Elvis janë projektuar nga stilisti legjendar i modës John Varvatos. Seriali është shfaqja e parë e animuar për të rritur që vjen nga Sony Pictures Animation, studio prapa Into the Spider-Verse. Është prodhuar nga Authentic Brands Group dhe Titmouse./Lapsi.al

Marrë nga: The Hollywood Reporter


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.