• |
ide | kryesore

Mocion me debat për “Rama-McGonigal”/ PS pranon kërkesën e PD: Seancë 12 orëshe

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
McGonigal

“Konferenca e Kryetarëve ka marrë vendimin për zhvillimin e mocionit me debat për çështjen e McGonigal”, kështu është shprehur Taulant Balla në një komunikim për mediat pas përfundimit të mbledhjes.


Gjithashtu kreu i Grupit Parlamentar, Balla tha se Kuvendi i Shqipërisë duhet të jetë shembull për zbatimin e vendimit të gjykatave.


“Për të ndjekur seancën për një çështje me dy kërkesa. Kam thëne se jemi të gatshëm për zhvillimin e një mocioni me debat dhe këtë gatishmëri e kemi shprehur edhe sot në konferencën e kryetarëve. Ka marrë vendimin për zhvillimin e një mocioni me debat. Sa i përket kohës se sa orë dhe kur do të zhvillohet ky debat le të jetë një diskutim. Konferenca e kryetarëve ka miratuar zhvillimin e mocionit me debat. Mocioni me debat do të zhvillohet. Mbetet të caktojmë sa i gjatë do të jetë debati, të jetë një prej 12 orësh.”- tha Balla, duke shtuar:

“Që kanë lindur me një parti që kanë me probleme me vulën, duhet të jetë gjenetike. Por që të guxojnë të firmosin kërkesa gjatë kohës që nuk janë në Shqipëri, dhe që në një shkresë kanë një firmë dhe një nënshkrim tjetër mirë do të ishte që të tërhiqen nga firmat e falsifikuara. E kanë bërë me vrap se kush e depoziton i pari. Nuk ka pasur situatë më qesharake me dy grupet e opozitës se kush depoziton i pari kërkesën”.


10 Comments

  1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

   herën e parë pasi kishte përjashtu Berishën dhe 3 deputetë nxori spiroskënderbeun, tani pasi do të përjashtojnë edhe 8 deputetë të tjerë do ta bëjë me taulantin estradën

 1. deri më 25 prill 2021 Lulzim Basha paska qenë i kapur nga kryeministri Rama, po më 26 prill e tutje?

  Po e pranojmë me dhimbje që Basha paska qenë një mjeshtër në maskim, që arriti të mos e nxjerrë fytyrën prej të “kapuri”, duke ua hedhur pjesës dërrmuese të PD-së, përfshi edhe mjeshtrit të intrigës, Sali Berishës.

  Ama, ku qëndron morali i Berishës e të tjerëve, që i amnistuan Bashës 4 humbje radhazi dhe vijonin të besonin si të verbër tek ai?!Shpellkare te salihut e foltores keni 12 ore ne dizpozicion te hani Mut salihu spiunit te sigurimit

 2. Po presim Josefinen qe te na drejtoje .
  Jozefina mori kaq shume prona sa e gjith shkodra dhe durresi nuk i dalin.
  Vetem nafte Jozefina harxhonte ne vit me shume se nje tank leopard 11.
  Hajde Jozi dhe na kapi per zhelesh keta zhelane.
  Pak e keni o zhelzne qe jeni tredhur te tere.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.