• |
ide | kryesore

Tërmeti në Turqi, stadiumet shndërrohen në qendra për grumbullimin e ndihmave

-Instant, Arkiva, Planet, Të fundit

Klubet Besiktas, Fenerbahçe dhe Galatasaray janë mobilizuar për viktimat e tërmetit. Stadiumet Vodafone Park, Ulker dhe Nef u shndërruan në zona grumbullimi për viktimat e tërmetit.


Të 3 klubet e mëdha kërkuan që furnizimet të dërgoheshin në stadiumet Vodafone Park, Ulker dhe Nef. Klubi Galatasaray njoftoi se furnizimet do të mblidhen në Taçspor, Ataşehir si dhe në stadiumin Nef.


Klubi Besiktas, i cili formoi “Komisionin e Komisionit të Ndihmës” brenda klubit, gjithashtu bëri thirrje për dhurim gjaku nga llogaria e tij në rrjetet sociale.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.