• |
ide | kryesore

Kokaìnë nga Ekuadori në Itali, pranga 37-vjeçarit shqiptar

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
karabiniere, Itali

60 kilogramë køkainë janë zbuluar në një kontenier të ardhur nga Ekuadori në Itali ndërsa në pranga ka rënë një shqiptar.


Shqiptari 37-vjeç, akuzohet për trafik ndërkombëtar droge dhe u dërgua në burgun Marassi në Xhenova.


Në momentin e arrestimit, shtetasi shqiptar posedonte një armë zjarri me 13 fishekë , e cila u konstatua e vjedhur, një radio- transmetues dhe mjete të tjera të përshtatshme për hapjen me forcë të kontenierit.

Po vijojnë hetimet e mëtejshme për identifikimin e personave të tjerë të përfshirë në trafikun e drogës, e cila, po te hidhej në treg, do të kapte vlerën mbi 5 milionë euro.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *