• |
ide | kryesore

WhatsApp zbulon përditësimin e ri

F1, Stil
whatsapp


WhatsApp ka njoftuar se “vecoria që duan përdoruesit” do të publikohet në aplikacionin e mesazheve gjatë javëve të ardhshme.

Përditësimi i ri lidhet me funksionin Status, i cili u prezantua për herë të parë në aplikacionin më të njohur të mesazheve në botë në 2017. Ai ofron funksionalitet të ngjashëm me aplikacionet si Instagram Stories dhe Snapchat duke i lejuar përdoruesit të ofrojnë përditësime.

Statusi mund të ndahet si foto, video, gif ose tekst dhe zhduket pas 24 orësh, megjithatë përmirësimet më të fundit do t’u lejojnë përdoruesve edhe pesë opsione të reja.Më të kërkuarat ishin reagimet e statusit që lejojnë përdoruesit t’i përgjigjen statuseve të miqve, familjes dhe kontakteve të tjera në mënyrë të ngjashme me mesazhet standarde.

“Ne po shtojmë reagimet e statusit për të ofruar një mënyrë të shpejtë dhe të lehtë për t’iu përgjigjur përditësimeve të statusit nga miqtë tuaj dhe kontaktet e afërta,” tha një blog WhatsApp. “Ky ishte tipari numër 1 që dëshironin përdoruesit, pas lançimit të Reactions vitin e kaluar. Tani mund t’i përgjigjeni shpejt çdo statusi duke zgjedhur në një nga tetë emoji-t.” Faqja e lajmeve WhatsApp WaBetaInfo vuri në dukje se veçoritë e reja do të jenë të disponueshme me versionet më të fundit të WhatsApp për Android, iOS dhe Desktop./Lapsi.al

Marrë nga: Independent


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *