• |
ide | kryesore

Skandali McGonigal/ Berisha: Rama Meriton të burgoset për 20 vite në një ishull

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
video, Berisha

Sali Berisha deklaroi në konferencën me gazetarët se kryeministri Edi Rama duhet të dënohet me 20 vite burg pasi e ka shndërruar opozitën në një agjenci private të tij.


Berisha u shpreh se Rama detyrimisht duhet të kishte njoftuar kreun e SHISH për takimet me një zyrtar të lartë të FBI.


“Po ta marrim dhe ta quajmë super skandal ky është super skandali i shekullit, Kryeministri ynë i një vendi anëtar të NATO-s. Kanë bërë më shumë për ne. I korrupton i kompromenton një nga njerëzit më të rëndësishëm për sigurinë e tij. Ky është një akt i mirëfilltë armiqësor. Këtë mund ta bënte vetëm Lukashneko por ndonjë fuqi strikte armiqësore por kurrë ndonjë vend partner.

Detyra e parë e Edi Ramës kur ai i erdhi në zyrë dhe sigurisht që e priti ishte të thërriste shefin e SHISH dhe të njoftonte stacionin e agjencisë së zbulimit mbi të gjithë dyshimet e tij. Ai erdhi i pashoqëruar nga asnjë zyrtar. Nuk ndodh kurrë. Kam pritur unë shefa shumë të rëndësishëm por kanë ardhur të shoqëruar, edhe unë i shoqëruar. Nuk mund të ndodhë ajo kurrë. Por Edi Rama në vend që të njoftojë vendin partner dhe mik bën skemën si të marrë peng Lulzim Bashën dhe të shkatërrojë opozitën.

Çon dëshmitarë me Dorian Duçkën në Nju York për të dëshmuar. Këto janë veprime armiqësore. Një kryeministër e shndërron FBI-në në një agjenci private. Nuk mund ta bënte kurrë. Edi Rama të paktën 20 vjet burg i Meriton dhe në ishull. Imuniteti diplomatik është punë tjetër”, tha Berisha.

Lexo më tej: Kronologjia datë pas date/ Si u rekrutua McGonigal për të goditur PD-në 


20 Comments

  1. Sac te la rama ne ishull ty per zullumet e tua, aq dhe ti do e ishullosh ramen per te vetat. Po vari trapin teatri do vazhdoj. Thiatro show,

  2. O popull shpitimi juaj vjen nga krijuesi udhezimi hyjnor Jo mashtruesit njerzor thotë:

    Un ndjeshem I zhgenjyer nga politika ligjet dhe pasuesit e saj per nje shekull. TRE breznit te grabitur mashtruar dhe shkatrruar nga ket0???? Njerez qe Jan ne unitet kunder nje populli me nje vijim pa ndryshimi vetem ndrrojn rolet. Keta SDUHET ti lem te jetojn ne mezin ton per gjith cfar Na KAN Bere te gjith keta Jan pergjegjsit e pare per cdo gje qe ka ndoll ne 1 shekull me ne keta KAN premtuar po kurr zbatuar per keto un nuk jap vot sese meriton me te drejt dikush ti perulemi me respekti eshte vetem krijuesi botnave udhezimi hyjnor si vula e zgjillje e per te gjith le te angazhohemi si thot I madhi Zot ne mendime fjal vepra dhe menjeher sejcili do BENTE pjes ne nji nga 4 GRUPET njerzore qe mbron vendin nga mos shkatrrimi. 1 dietaret 2 udheheqesit e DREJTE 3 lutjet e besimtareve dhe guximtaret per vepra te mira o po pull ne nje shekull perse as njeri nga farefisit komunist nuk Na ftoj ne rrug te Zotit por nxorri nga ajo sepse keta nuk kishin qellimin e mir ndaj nesh. Dhe ky eshte fakt keta ishin te gjith udheheqesit dhe kjo gjendje qe kemi Jan qellimet e tyre shkatrrimi Jon. Por dhe po te jet per pris feje si udheheqesit I DREJTE nuk mund te pranohen nje njeri qe emrohet neper rrjete social si kryeministra sepse keto Jan pregatije qe been me prognoza qellimesh antishqiptare sado bukur qe mund te shprehjen ne emer te Zotit skemi nevoj as per krokodil dhe as per kameleon le te veprojm. O popull si thot I madhi Zot se zgjilljet dalin vet keta te gjith ti lem ne fatin TASHME te deshtuar te shpirti zi qe KAN shprehur TASHME dor pas Dore per 1 shekull me vepra fjalet q flasin nuk KAN me vler

  3. kane ardhur dy leter porosite nga qeveria amerikane dhe nje nga Qipro per ty dhe djalin tend o dodrdolec vucidoli Do jesh ti qe do burgosesh dhe do hash karin ne bythe ne burg

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *