• |
ide | kryesore

Protesta e opozitës para Kuvendit, vihen në pranga dy persona

-Instant, Lajme, Të fundit
PD, protestën e opozitës, arrestohen dy persona

Dy persona që protestuan një ditë më parë para parlamentit janë vënë në pranga. Mësohet se 20-vjeçari Dorison Petokun 20 vjec nga Thumana dhe 37-vjeçari Jakup Stafa nga Mamurrasi akuzohen për disa vepra penale. Ata akuzohen për prishje penale, përdorimi i mjeteve piroteknike dhe dhunë.


Sipas informacioneve, 37-vjeçari rezulton me precedent penale dhe ka qenë në kërkim nga policia e Krujës për kanosje. Ndërkohë një tjetër person është shpallur në kërkim.
1 Comment

  1. Cili shqiptar është “terrorizuar” deri tani ngaqë dikush, i quajtur “patronazhist”, i paska mësuar emrin e mbiemrin, vendbanimin, vendin e punës etj. (a thua se këto janë sekrete) dhe i paska kërkuar të votojë për një parti të caktuar?! Shkoni në Perëndim dhe do të shihni se si, përpara zgjedhjeve, do ju vijnë tek dera dhjetëra “patronazhistë” për t’ju bindur për cilin të votoni, apo sa telefonata do të merrni duke ju pyetur për kë do të votoni, a mund ta llogarisim votën tuaj etj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *