• |
ide | kryesore

Rëndohet bilanci/ Mbi 41 mijë të vdekur nga tërmi në Turqi e Siri

-Instant, Arkiva, Planet, Të fundit

Është rënduar bilanci i viktimave si pasojë e tërmetit shkatërrimtar që tronditi Turqinë dhe Sirinë. Sipas autoriteteve turke janë regjistruar 35 418 vdekje nën rrënoja, ndërkohë që të palgosur kanë mbetur mbi 105 mijë persona, prej tyre 13, 200 janë në spitale duke marrë trajtim shëndetësor. Ndërsa në Siri sipas OKB-së dhe qeverisë siriane raportohet për më shumë së 5,800 viktima
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *