• |
ide | kryesore

Tërmet në Rumani, lëkundjet ndihen edhe në Kosovë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Rumani

Një tërmet i fuqishëm është regjistruar sot në Rumani me magnitudë 5.7, ndërsa është pasuar nga lëkundje të tjera. Tërmeti i parë u regjistrua në orën lokale 15:16, 5 km larg qytetit të Tismanës.


Ndërkohë pas tij pati edhe një tjetër tërmet me magnitudë 3.5.


Kujtojmë se pak ditë më parë një tërmet i fuqishëm u regjistrua në Turqi dhe Siri. Ndërkohë, lëkundjet janë ndjerë edhe në Kosovë, kryesisht në Prishtinë.1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *