• |
ide | kryesore

Fedez thyen heshtjen: Nuk jam homoseksual

-Instant, Paparazzi, Slider
Fedez


Pas ditësh heshtjeje, Fedez u kthye në Instagram. Jo pwr puthjen e famshme por për të dalë kundër një investigimi. Njw investigim që dyshohet se ishte kryer nga një gazetar nga emisioni televiziv “Fuori dal coro” i Mario Giordano. Reperi ka publikuar disa rrëfime në të cilat fillimisht ka treguar një pjesë të regjistruar të një bisede telefonike që ka pasur me gazetarenn. Kjo e fundit,  me sa dukej po hetonte homoseksualitetin e tij të supozuar. Nw të  përfshiheshin edhe miqtë e fëmijërisë, më pas nisi një mesazh drejtuar programit dhe drejtuesit.

Fedez në Instagram:

“Sot lehtësova punën e gazetares investigative, gazetares së “Fuori dal coro”, e cila kontaktoi me të gjithë miqtë e mi të fëmijërisë duke pyetur nëse jam homoseksual. Duke pyetur nëse kam ndonjë gjë për të fshehur. Epo gazetar i dashur, unë nuk jam homoseksual, po të isha do të thoja. Dhe unë besoj se puna e gazetarisë investigative është e vështirë të pajtohet me investigime fyese si këto. Pra, i dashur Mario Giordano, të dashur miq të “Fuori dal coro”, për mua ju jeni kanali i gazetarisë dhe ju thithni ca * zo”, tha Fedez.

Mw pas vazhdoi. “Dhe pse në tokë Fuori dal coro ka prioritet të kryejë një hetim ndaj meje, për të parë nëse jam homoseksual apo jo? Pse tregova fotot e miqve tuaj fashistë të veshur si nazist? E ke marrë gabim,hë? Mario Giordanino… dickheads”, thotë ai duke iu referuar shfaqjes së organizuar në Sanremo në Costa Smeralda, në të cilën ai rrëmbeu një foto të zëvendësministrit Bignami të veshur si nazist.

Nuk vonoi reagimi i menjëhershëm i transmetimit, i cili i është përgjigjur artistit me një postim në faqen e tij në Instagram:

“I dashur Fedez, e ke gabuar. “Furoi dal coro” nuk dërgoi asnjë gazetar për të bërë pyetje në lidhje me orientimin tuaj seksual. Na vjen keq që ju zhgënjej, por këtë javë do të transmetojmë si zakonisht raporte për shëndetin, sigurinë, squat dhe asnjë raportim për ju. Kështu që unë do t’ju kërkoja t’i drejtoni diku tjetër vërejtjet tuaja të pafytyra.’ Fedez nga ana e tij i është përgjigjur mesazhit me të qeshur, duke bërë që zëri i gazetarit të dëgjohet duke cituar transmetimin.

©LAPSI.AL


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *