• |
ide | kryesore

Kërkoi masë më të lehtë sigurie, Apeli lë në burg ish-zyrtaren Alda Klosi

-Instant, Lajme, Të fundit
Alda

Avokati i ish-zyrtares së lartë, Alda Klosi, ka dhënë një deklaratë për mediat në përfundim të seancës së sotme në Apel. Ai ka njoftuar se Apeli ka vendosur të lërë në fuqi sërish masën e sigurisë “arrest me burg”, për ish-zyrtaren.
Klosi ka kërkuar masë më të lehtë sigurie. Klosi kërkoi lirinë në Gjykatën e Apelit. Ajo argumentoi se ka 2 fëmijë të mitur dhe se ka në kujdestari edhe nënën e saj të verbër.
Kujtojmë se ish-zyrtarja e Kryeministrisë akuzohet për pastrim parash, deklarim të rremë dhe fshehje pasurie.

2 Comments

  1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

    ligjërisht nuk ka pse të mbahet në burg, sepse nuk ka asnjë fakt se sa para kishte dhe nga e kanë origjinën, por edvin langaraqi po e përdor për të spostuar vëmendjen si gjithmonë kur plas ndonjë skandal, por kaq shumë është debilizuar,, saqë nuk e kupton se sikur ti arestojë të gjithë rilindasit e nivelit të lartë, skandali mcgonigal është në top hit e skandaleve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *