• |
ide | kryesore

Guns N’ Roses, së shpejti në turne

Paparazzi, Slider

Guns N’ Roses do të nisin një turne të gjatë në qershor që do t’i shohë ata të luajnë rreth 40 koncerte nëpër stadiume, arena dhe festivale në mbarë botën.


Grupi, i cili përfshin Axl Rose, 61, Duff McKagan, 59 dhe Slash, 57 vjeç, do të nisënë Tel Aviv, Izrael më 5 qershor përpara se të niset në Evropë për 15 koncerte.Më 5 gusht, rokerët  do të kthehen në Amerikën e Veriut  përpara se të përfundojnë  në Vankuver më 16 tetor. Guns N’ Roses për herë të fundit shkoi në Amerikën e Veriut në 2021, në We’re F’N Back! Turne.


Për fansat e vjetër, fundi i çdo shfaqjeje do të duket pak më ndryshe, pasi Rose njoftoi në dhjetor se nuk do ta hedhë më mikrofonin e tij në turmë pasi një fans pretendoi se lëvizja e lëndoi atë.“Më ra në vëmendje se një fans mund të jetë lënduar në shfaqjen në Adelaide Australin në fund të shfaqjes kur tradicionalisht ua hedh mikrofonin fansave”, shkroi ai në Twitter.Ai vazhdoi: “Duke e hedhur në fund të shfaqjes për më shumë se 30 vjet, ne gjithmonë ndjenim se ishte një pjesë e njohur e përfundimit të performancës r që fansat dëshironin dhe ishin të vetëdijshëm për të pasur një mundësi për të kapur mikrofonin. Pavarësisht, në interes të sigurisë publike tani e tutje ne do të përmbahemi nga hedhja e mikrofonit ose ndonjë gjëje te fansat gjatë ose në performancë.”/Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *