• |
ide | kryesore

Ahmetaj flet për Alda Klosin: Nuk kam folur me të pas historisë së parave

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
alda

Ish-zv.kryeministri Arben Ahmetaj ka folur sot për herë të parë për ish-vartësen e tij Alda Klosi, e cila ndodhet pas hekurave për fshehje të pasurisë, pastrim parash dhe deklarim të rremë. I ftuar në ‘Opinion’ Ahmetaj tha se me Alda Klosin kishte pasur marrëdhënie pune korrekte, ndërsa telefonata e fundit me të ishte në tetor dhe se nuk ka folur me të pas historisë së parave në shtëpinë e pastrueses së saj.


“Jo nuk është e vërtetë! (Nuk e ka telefonuar) E dija që kryeministrit i bëre 2 pyetje. Heqja e vëmendjes është instrument. Jo nuk është e vërtetë që ka qarkulluar emri im. Janë dy-tre media. S’të kërkova ndihmë. Sa i përket personit në fjalë, Alda Klosi, s’jam te historia; përgjegjësi a është personale, se ajo është përgjigja e fundit.


Erdhi nga Ujësjellësi i Tiranës, ka shkuar te Ministria e Financave, dhe ka qenë vetëm 9 muaj aty. Në sytë e mi ka qenë një punonjëse korrekte. Ka qenë gjithçka zyrtare, kam folur vetëm në herë në telefon diku nga fillimi i tetorit. I pyesja ‘ça bëni? Ku keni nisur punë?’. Sugjerimi im ka qenë; ndiq procedurën ligjore dhe denonco. Sot ajo është para përgjegjësisë, e ka përgjegjësi para drejtësisë. I uroj që t’ja dalë”, – tha ai.

/LAPSI.al


6 Comments

 1. Kur Berisha, Rama, Meta jane te cndershem pse mos jete dhe tigri korrupsionit. Edhe ndaj ketij po behen akuza politike. Albanistan hesapi.

  1. E ke pyetur se; “cfare ben”, me siguri te eshte pergjigjur; “ZANATIN”, e ke pyetur ANALFABETEN (me diplome te blere tek Luarasi) se; “ku ka filuar pune”, te ka thene; “ne w.c.KRYEMINISTRI”. Po ndonje orar a i le per seancen e rradhes, o jevgjit garip qe piqidh, neveri, ku eshte katandisur ky milet, KAQ!

 2. U be manjak prej mami kurves.
  Ja keshtu vendi i trimave ka nje arixhi nw ekonomi. Mbushur vendi me evgjiter e arixhinj. Pjesa tjeter fshatare veshur me Prada.
  Hajde ne gop te somes.
  Tare tare lluku lluku.
  Letyre gjithanej. Rrofte bordi i kurvave.

  1. Nuk ka ngjare vetem nga mami, por edhe nga motrat qe ishin punonjeset me te “dalluara” ne turizmin e Gjirokastres per kartore.
   P.S Pavaresisht se “babin me letra” e ka nga Gjirokastra , thone qe babi faktik eshte nje ish oficer nga Tepelena qe aktualisht ne pension, shet qumesht lope buze rruges .
   Ne kete pike I ngjan Erion Velise….cunat e kurvave cuditerisht paskan ambicie te papare!

 3. E ke pyetur se; “cfare ben”, me siguri te eshte pergjigjur; “ZANATIN”, e ke pyetur ANALFABETEN (me diplome te blere tek Luarasi) se; “ku ka filuar pune”, te ka thene; “ne w.c.KRYEMINISTRI”. Po ndonje orar a i le per seancen e rradhes, o jevgjit garip qe piqidh, neveri, ku eshte katandisur ky milet, KAQ!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *