• |
ide | kryesore

Turqia nuk gjen qetësi, një tjetër tërmet i fuqishëm godet zonën lindore

-Instant, Lajme, Planet
Elbasan

Epiqendra e tërmetit ndodhet 8 kilometra në jugperëndim të Malatisë në një thellësi prej 2 kilometrash.
Deri më tani nuk ka raportime për dëme.


Kujtojmë se disa tërmete të fuqishme goditën Turqinë më 6 shkurt, lëkundje të cilat u ndjenë shumë dhe në Siri, duke shkaktuar mijëra viktima.

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *