• |
ide | kryesore

Bregu: Vrasja e grave po merr përmasa terrorizmi! Vendimi i një gjykatësi të korruptuar është një krim

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-ministrja e Integrimit Majlinda Bregu ka reaguar për tragjedinë me tre gra të vrara sot në Tiranë, nga autori Dan Hutra.


Ajo shkruan se çdo vendim i një gjykatësi të varur nga korrupsioni përbën një krim. Mes të tjerash Bregu thotë se dhuna e vrasja e grave nuk është çështje kulture e zakoni, por është krim kundër jetës që po merr përmasa terrorizmi.


“Vonë sot për shkak të angazhimeve të punës, mësova për këtë tmerrin e radhës, ku skema e krimit ngjan kaq përbindshmërisht me rastin paraardhës e me gjasë do të ngjajë edhe me atë pasardhës.

Një përbindësh që kalon një vit në burg, vetëm NJE VIT duke ndêrtuar skemën e hakmarrjes ndaj gruas që e padit për vetmbrojtje.

Po po. Vetëmbrojtje është çdo akt shkëputje nga dhuna.

Ndërsa çdo vendim i një gjykatësi të pavarur, por të varur te korrupsioni i lekut, tashmë me këto përmasa që ka marrë vrasja e grave, është KRIM.

Me dashje a pa dashje, me burokraci, me vonese e mosveprim, ata që vetëm punën nuk bëjnë për të ndalur përmasat e këtij krimi, janë më dhunues se dhunuesit.

Dhuna dhe vrasja e grave nuk është CESHTJE KULTURE E ZAKONI, por është KRIM kundër JETES që po merr përmasa TERRRORIZMI!”, shkruan Bregu.


7 Comments

  1. Uaa konkursin e integrimit na kishte impenjim dhe reagoi me vones…yyyyy e urryer ti bashke me gjith mostrat e grave politike, qe nuk ka din e iman por vetem ambicje shtazarake per karrier. Neveritshme

  2. Ku shkon kjo mastici me shiringa. Iiii na e shpifi, bon dhe te mencmen, konkuibina r Ballkanit te hapur haaaaa

  3. Doli ti o kurve me fytyre si kali qe e ke care rrugen e karrieres duke hapir shalet. Ti dhe disa si ty jane shembulli me i keq i femres ne politike. Ke te fala nga Kmut hidrauliku

  4. Ajo doli dhe foli,
    Por dhe ju o mjerane qe vetem shani dhe urreni , dolet dhe dhjete nga goja.
    Asgje e re ne Albkaristan.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *