• |
ide | kryesore

Flet Berisha: Sot prisnim që Rama të jepte dorëheqjen në parlament

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Berisha dorëheqjen

Kreu i PD-së, Sali Berisha, ka deklaruar se kryeministri Edi Rama duhej të jepte sot dorëheqjen në mocioni me diskutime për çështjen McGonigal. Ai shtoi se Rama ka përdorur ish zyrtarin e FBI për të goditur opozitën.


“Sot PD kishte një qëllim, të bënte transparencën e plotë të një skandali që po pranohet universalisht si Ëatergate i shek. 21. Në rrafsh me opozitën, një nga aktet më të papërgjegjshme ndaj partnerit kryesor SHBA nga kryeministri i një vendi që ka detyrime pa fund ndaj SHBA.


Krimet që në këtë skandal ka kryer Rama me aktet e tij të korruptimit dhe kërcënimit të sigurisë së SHA dhe botës, krimin antikushtetues, përpjekja për të shkatërruar opozitën përmes McGonigal dhe funksionimit të një rrjeti mafioz për të gjobitur biznesmenët shqiptar me Nezën, Duçkën dhe McGonigal

Ne kemi bërë publike sistematikisht fakte, ritheksuam përdorjen e ministrave, bashkëpunimin e ngushtë të grup mafioz Rama-Balla-McGonigal dhe ministra të tjerë. Rama mohoi ato për të cilat akuzohet rëndë duke vënë në dyshim drejtësinë amerikane. Apologjia e kateve të tij më të renda. Prisnim që të kërkonte faljen dhe të jepte dorëheqjen.

Çdo zyrtar përballë një skandali të tillë ka vetëm një rrugë, dorëheqjen, përveç atij që është i aftë të marrë çdo veprim për hir të pushtetit,. Rama foli dhe iku si një kufomë politike”, – tha Berisha në emisionin “Opinion”. ©LAPSI.al


13 Comments

 1. Mos e publikoni me kete plak te shpifur qe po mban ne pushten Ramen,kryeministrin me te korruptuar dhe me pervers. Berisha ka perdhosur dhe po turperon cdo dite demokratet. Bojkotojeni dhe injorojeni ne vetmine e tij te thelle.

 2. “Këtu në SHBA, nuk merren fare me Edi Ramën për çështjen McGonigal. Por është shumë problematike çfarë ka ndodhur me McGonigal, sepse tregon mundësinë e punonjësve të SHBA-së që kanë cenuar demokracinë. Nëse ti marr para dhe nuk i deklaronTi more kelysh serbi salih nuk ke dhene doreheqje per vdekjen e 26 qytetareve ne gerdecin e xenit dhe vrasjen e kater qytetareve ne bulevard

 3. Vetem Sali Berisha ja rregullon samarin dhijaksit dy metrrosh. E pate se si fshihej pas Braces sot ne kuvend??!!

  1. Deri tani ai komunisti juaj i ka ngrene m…qe ne bithe Edi Rames dhe do vazhdoje t’ja haje ne te ardhmen

  1. Te rroje partia as buke as uje ju te jeni mire. Per te tjeret karin ne bire.
   Komunistet per pare dhe pushtet qijne nonen e vet.

 4. në shtator 1998 i sulmova me armë të gjitha institucionet qendrore shtetërore dhe i mora, por vendet antidemokratike të Perëndimit, të udhëhequra nga SHBA dhe BE dhanë urdhër të tërhiqeshim pasi nuk do të njihnin asnjë qeveri të ardhur në pushtet me dhunë. Këta të mjerë nuk kuptonin se përdorimi i mitralozave, tankeve dhe flakëhedhësve nuk mund të konsiderohej dhunë.

  E kisha të qartë se kisha humbur vetëm një betejë të revolucionit, por jo revolucionin, pasi ai vazhdoi dhe ende vazhdon sa të jem unë gjallë dhe disa revolucionarë të tjerë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *