• |
ide | kryesore

VIDEO/ Balla largohet nga emisioni sapo hyn Noka

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
balla

Kryetari i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka vendosur të largohet nga emisioni “Open” në TCH sapo në lidhje direkte është futur deputeti demokrat Flamur Noka.


REPLIKAT


Taulant Balla: Partitë në Maqedoninë e Veriut apo në Malin e Zi apo vende të tjera janë përfituese e një fondi 300 milionë dollarë që Kremlini ka shpërndarë për parti të caktuara në përpjekje për minimin e demokracisë. Më lejoni të bëj konkluzionin. Kemi Putinin në një krahë që ka paguar para për të minuar demokracitë në vendet si Shqipëria, ndërkohë që kemi këtu Sali Berishën i shpallur Non-Grata nga SHBA pikërisht për minimin e demokracisë. I kë në gjumë këta (opozitën).

Flamur Noka: E ndoqa nga fillimi deri në fund. Në politikë të jesh mashtrues, të gënjesh nga mëngjesi në darkë…

Taulant Balla: Zonja Duma unë nuk marr pjesë në debat me ata që shkojnë mbrapa…më duhet të kthehem në sallën e Kuvendit për të vijuar punën. Personi duhet të jetë në gjumë. Mirupafshim!”

Flamur Noka: Ikën ai. E di pse iku ai, se gënjeu dhe tani do përballet me të vërtetën. A e patë ju sot si erdhi Edi Rama pas një muaji presioni nga ana e opozitës. Erdhi dhe çfarë. Do jepte përgjigje, do zhvillonte seancën me debat, po kur qenka kaq i pafajshëm pse ishte sot i zverdhur me hije vdekje dhe nuk iu përgjigj asnjë pyetje që kishim bërë në deputetët e opozitës?

/LAPSI.al


14 Comments

  1. Po te shkerdhefsha farefisin ty qytetar i ndritur. Po pse more Kukesi ne Afganistan bie? Po shqipare jane edhe ata more. Cke qe i shan?

   1. Tao Palla eshte qytetar i nderuar nga fshatrat e Librazhdit. E keqja e tij eshte se nuk eshte fshatar, por katundar dhe katundarua eshte nje gjendje psiqike qe tek Tao Palla shihet qarte.

 1. “Këtu në SHBA, nuk merren fare me Edi Ramën për çështjen McGonigal. Por është shumë problematike çfarë ka ndodhur me McGonigal, sepse tregon mundësinë e punonjësve të SHBA-së që kanë cenuar demokracinë. Nëse ti marr para dhe nuk i deklaron.o lapsexhi nuk eshte emisioni Open ne top channel,por quhet Top Story

 2. Balla e dinte qe do vinte ne emision per te kenduar hartimin e parapregatitur ,une nuk i ve faj.Drejtusja e emisionit duket e ka genjyer qe nuk i tregoi se ishte debat e jo recitim.Balla eshte i pa faj,s mund te beje gabime te tilla,e kemi kretar te socialiteve deputete,dmth lideri nr 2

 3. Ç’u be me dosjen “balla”?
  Sikur i dolen si shume xhevahire atij,apo nuk quhen.
  Ravik Gurra,gjej ndonje medium e na trego ç’ndodhi,ose me mire dili ne enderr dhe trazoja ato cepat e kokes qe te vije ndermend.

 4. Ora po vjen për të gjithë edhe për këtë. Kanë bërë si ju ka dashur qefi por e keqja ka një fund.Prandaj dhe s’kanë b…e të përballen.Dhe e dinë mirë se Amerika vërtet të mbron siç ka bërë deri tani por po e shkele në kallo di ajo ça bën. Janë në panik.

  1. në shtator 1998 i sulmova me armë të gjitha institucionet qendrore shtetërore dhe i mora, por vendet antidemokratike të Perëndimit, të udhëhequra nga SHBA dhe BE dhanë urdhër të tërhiqeshim pasi nuk do të njihnin asnjë qeveri të ardhur në pushtet me dhunë. Këta të mjerë nuk kuptonin se përdorimi i mitralozave, tankeve dhe flakëhedhësve nuk mund të konsiderohej dhunë.

   E kisha të qartë se kisha humbur vetëm një betejë të revolucionit, por jo revolucionin, pasi ai vazhdoi dhe ende vazhdon sa të jem unë gjallë dhe disa revolucionarë të tjerë,ora po vjen per Qenin serb salih karaxhic metaj

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *