• |
ide | kryesore

Miley Cyrus ribashkohet me Disney

Paparazzi, Slider

Miley Cyrus njoftoi se do të ribashkohet me Disney për një koncert të ri special.


Ish-ylli i “Hannah Montana”, do të performojë këngën e saj nr. 1 “Flowers” plus shtatë këngë të tjera nga albumi i saj i ardhshëm, “Endless Summer Vacation”, për pjesën e fundit të “Backyard Sessions”. Për më tepër, lista  do të përfshijë një nga klasikët kryesorë të tabelës së Cyrus, si dhe një bashkëpunim me Rufus Wainwright, sipas një njoftimi për shtyp të marrë nga Page Six.


Specialja, e cila ndërthuret me pamjet e reja të intervistës, do jetë premierë më 10 mars në orën 13:00. Bashkëpunimi i fundit i Cyrus me Disney vjen gati dy dekada pasi ajo u bë një emër i njohur falë portretizimit të saj të Hannah Montana, një yll imagjinar i popit që bëri një jetë të dyfishtë si një vajzë adoleshente e quajtur Miley Stewart. Sitcom-i për adoleshentët i nominuar për Emmy u transmetua në Disney Channel nga viti 2006 deri në vitin 2011 dhe krijoi albume të suksesshme, turne koncertesh dhe një film artistik përpara se artistja të dilte vetë, duke publikuar këngë të shkëlqyera si “Party in the USA”, “Wrecking Ball” .

Cyrus i shkroi një letër të hapur personazhit të saj të dashur për nder të 15 vjetorit të shfaqjes në mars 2021. “Megjithëse konsideroheshe si një ‘alter ego’ në realitet, ka pasur një moment në jetën time kur ti mbaje më shumë identitetin tim në doreza sesa unë në duart e mia të zhveshura,” shkroi ajo në rrjetet sociale në atë kohë./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *