• |
ide | kryesore

Motra e Dan Hutrës kërkon mbrojtje nga policia: Frikë nga hakmarrja

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Motra e Dan Hutrës e cila jeton në zonën e Saukut është paraqitur në polici për të kërkuar urdhër mbrojtje.


Ajo shprehet se pas dëshmisë së të vëllait dhe dinamikës së ngjarjes, me 3 viktima e 3 të plagosur me autor të dyshuar vëllain e saj, ndjehet e rrezikuar.


Ajo bashkë me të birin, thonë se lidhja e gjakut mes tyre dhe Hutrës, mund të nxisë familjet e dëmtuara që të kryejnë veprime hakmarrëse.

Ata kanë përmendur para oficerit që i ka pritur se janë nisur për të bërë një kërkesë të tillë, nisur edhe nga fakti i reagimeve të të njohurve apo familjarëve të viktimave, dhe sjellja në vëmendje e zakoneve të zonës për vrasjen e vajzave apo grave.

I prerë dhe gjakftohtë, Dan Hutra ka folur sërish nga gjykata ku ka pohuar se nuk pendohet për krimet e tij.

“I kam bërë të gjitha me vetëdije të plotë. Kur më dënuan për dhunë në familje, më dënuan pa asnjë provë, ndaj i bëra të gjitha. I pranoj të gjitha dhe nuk jam i penduar.

Etleva Kurtin e vrava se i vëllai deshi të më helmonte në burg.

Çfarë tha prokurori, i pranoj, i kam bërë të gjitha të menduara dhe nuk jam i penduar. Për të gjitha ngjarjet, kisha motivet e mia..” 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *