• |
ide | kryesore

Jorida Tabaku: Basha është e shkuara e PD, duhet parë nga e ardhmja

-Instant, Lajme, Të fundit
jorida Vula

E konsideruar si pjesë e grupit Ailibeaj, në mbjedhjen e të cilit ka qenë pjesmarrëse, deputetja Jorida Tabaku ka folur sot edhe për Lulzim Bashën. Në mes të debatit të regjistrimit pranë KQZ, ku Alibeaj përdori autorizimin e Bashës për të mrrë pjesë në zgjedhjet lokale deputetja u pyet ng gazetari i Syri TV nëse e njeh Lulzim Bashën si kreun e PD-së pasi sot është përdorur firma e tij.


Lexo më tej:


Estrada e vulës/ Minoranca në PD regjistrohet në KQZ si partia e Bashës 

Përgjigjja e Tabakut, një njeri i afërt i Bashës kur ky drejtonte partinë, ka qenë befasuese: “Lulzim Basha ka dhënë dorëheqjen, Lulzim Basha është e shkuara e PD-së, të shohim nga e ardhmja!’- tha Tabaku e cila foli pë bashkim: “S’ka asnjë alternativë tjetër, përveçëse të bashkuar. Kundërshtari politik është përballë nesh jo në anën tonë. I bëj thirrje kolegëve të PD-së që së bashku të ofrojmë një ofertë seriozë për shqiptarët. Është e padrejtë që në këtë moment të shohim pjesën tonë personale”.

Andi Bushati: Mos qeshni më me këta të vulës 

Disa ditë pasi Gjykata e Apelit i ktheu vulën, Enkelejd Alibeaj mblodhi këtë të henë mbështetësit e tij brenda Partisë Demokratike, në një nga hotelet e Tiranës për të vendosur strategjinë që do të ndjekin. Gjatë kesaj mbledhjeje, Alibeaj ofroi “dorën” për bashkëpunim me atë që e cilësoi si Komitetin e Rithemelimit, duke ofruar që kandidatët për Bashkitë, të dalë nga Primaret të garojnë nën siglën e Partisë Demokratike. 

©Lapsi.al


6 Comments

  1. Të trimëruar nga Gjykata e Apelit, vulëmbajtësit nën jastëk për një vit e me Lulushin të dorëhequr , tani po kërkojnë të marrin Foltoren e Rithemelimit dhe disa nga kandidatët e saj në Primaret.

    Këtë herë është ende mister metoda, sepse nuk zgjidhet dot me Drejtësinë e re kjo punë . Do t’i blejnë , shantazhojnë , kërcënojnë, etj, kjo është si dilema hamletjane…

  2. Kjo eshte edukata familjare dhe edukata e foltores qe din vetem te shaje,fyej dhe mashtroj sic ben lideri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *