• |
ide | kryesore

Humb jetën në burgun e Peqinit i dënuari me burgim të përjetshëm

-Instant, Lajme, Të fundit

Një i dënuar me burgim të përjetshëm ka ndërruar jetë në burgun e Peqinit. Viktima Edmond Batra, alias (Edi) Mond Batra, vuante dënimin me burgim të përjetshëm për një vrasje të dyfishtë të ndodhur në 2014 në Shkodër.
Ka qenë viti 2014, kur Batra vrau me armë zjarri kambistin Lulash Kroni dhe muzikantin Marian Trepçi, gjatë një tentative grabitjeje.
I dënuari ndodhej në ajrim kur nuk është ndjerë. Dyshimet paraprake janë se ai ka ndërruar jetë si pasojë e një infarkti.

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *