• |
ide | kryesore

Këlliçi te ‘5 Maji’: Dëmshpërblim për të gjithë banorët që Veliaj u ka shembur shtëpitë

-Instant, Lajme, Të fundit

Kandidati i opozitës për kryetar të bashkisë së Tiranës, Belind Këlliçi ka premtuar dëmshpërblim për banorët që Erion Veliaj u ka shembur shtëpitë. Ai ishte sot në zonën e “5 majit”. Aty dëgjoi shqetësimet e banorëve që ende nuk kanë informacion se kur do t`i marrin shtëpitë e tyre.
 “Unë Belind Këlliçi, para jush po ju them që do të dëmshpërblej gjithë banorët të cilëve Erion Veliaj u ka prishur shtëpitë, me vlerën e tregut pa diskutim. Nuk jeni vetëm ju, kjo ka ndodhur në Shkozë, Laprakë, Unazë të Re, Myslym Keta dhe këto shembje bëhen për t`ju vjedhur pronën qytetarëve.  Ajo që ka ndodhur këtu në “5 maj” është në kufijtë e genocidit. Nuk mundesh t’u shkosh qytetarëve të tu me gaz lotsjellës, t`i terrorizosh në mes të natës, të nxjerrësh fëmijët nga shtëpitë në mes të rrugës”, u shpreh kandidati i opozitës për Bashkinë e Tiranës.
17 Comments

  1. Mire e ke more i nderuar po pse kur PD ishte ne pushtet nuk i paisi me letra legalizimi po kishte vene ca hajdute te legalizimi qe nuk beren asnje legalizim vetem ca legalizime pallatesh qe merrnin leka nen dore Nese keta sot do i kishit paisur me letra sot nuk do ishin rrugeve Sot ne Shqiperi si nevoje e kohes po lind ideja e nje partije e te gjithe atyre qe kane nje banese pa leje vetem keshtu do te marrin letra ne te kundert vazhdojne te shohin endrra e ti flakin rrugeve nuk ka gje me te rende se te lene ne qell te hapur me gjithe familje as hasmit nuk do ja uroja katastrofe nga dora e njeriut

   1. Po kur lali mohoi ndërtimin e kullave në fushatë, si nuk e parashikoi askush qe t e thonte , ky po mashtron..pra pse e paragjykoni Belon per dicka qe mund te realizohet krejtësisht.

 1. ka marrë shkas nga një njoftim i foltors ku është ngatërruar Ramiz Alia me Azem Hajdarit, të ironizojë Berishën.

  “Sa herë Berisha do të lavdërojë Azemin e ngatërron me Ramiz Alinë. Nuk është punë demence prej moshës. Ashtu i ka të lidhur në tru”, shkruan Baze, duke publikuar edhe njoftimin tragjikomik të zyrës së shtypit të foltores.

  1. O Belind po me kryetarin e vlerësimit të shtëpive 50 vjeçare ça do besh
   Të shohim tha ai mund tju japim ndonjë kredi.
   Apo do thuash është vendim i qeverisë.

   1. Do kete nje vendim te Bashkise se Kerricit per demshperblimin e godinave qe kerkon te shembe vjehri i tij pederast.

 2. Papergjegjshmeri totale. Lajthitje totale. Ky qenka kar komplet.
  O kerriç i ke leke xhepi apo nga taksat e qytetareve ????
  Si flet me kaq papergjegjshmeri per nje problem kaq madhor…. ???
  Po deshe jepi nga leket e mamit qe ka fitu ne dogane ose te vjehrrit dhe vjehrres qe ja kane vedi ketij qyteti.
  Ti je njesoj si zdromsi

 3. Me sa fytyre do dali neper lagjet e Tirones dhe do thote qe do demshperbleje keta qe kane ndertuar ne “toke te zanum” !

 4. Nji pytje per kandidarin per k.ar bashqie meqe jemi tek demshperblimi (term qe nuk ka lidhje me rastin e atyre).
  O zoti kandidar meqe do ti demshperblesh a e di sa eshte ose sa shkon fatura afersisht …. ???? Se duket edhe ky njesoj si veliaj qe thoshte 24 ore uje, nuk do jap leje, e si per inot te tirones i shkerdheu brinjet me ndertime dhe e qelbi me uje boville.
  Tashi edhe ky del e thote do demshperblej. Shume dakort. Sa eshte fatura e demshperblimit dhe ku do gjenden keto leke … ????
  Ketu nuk po flasim per demshperblim per domate e patate te prishme nga 100 lek/kg.
  O LOQE dil e thuj tirones sa eshte fatura dhe ku do ti gjesh leket pa cenuar taksat tona dhe pastaj hajde flasim.
  Pallavra elektorale nigjojme cdo dite neper kafe

 5. Pse nuk ja merr kurves nga kucova ky evgjiti.
  Apo ashtu eshte nje muhabet.
  Po pse o kari prap njerezit do paguajne qe ajola ti beje remont pidhit. Pidhrobsh evgjit tirone jo kucove.

 6. Po Berisha nuk ju dha pronat pronareve legjitim e ti genjen per keta te sotmit. Po ku te len Berisha mo Belind.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *