• |
ide | kryesore

Selena Gomez flet për komentet negative: Kam gënjyer

Paparazzi, Slider

Selena Gomez rrëfeu së fundmi se ajo “gënjente” se nuk ishte prekur nga komentet negative për pamjen e saj. “Kam gënjyer. Do të hyja në internet dhe do të postoja një foto dhe do të thoja: ‘Nuk ka rëndësi. Nuk më intereson se cfarë thonë”, tha aktorja në serialin dokumentar të Apple TV+ “Dear…”, i cili u publikua të enjten.


Gomez  vazhdoi duke thënë se pavarësisht se e portretizonte veten si të padepërtueshme  në internet, ajo do të ishte ende në dhomën e saj duke “qarë” sepse askush nuk meriton t’i dëgjojë ato gjëra.””Po postoja duke thënë se nuk më shqetëson sepse nuk doja që të shqetësoja njerëzit e tjerë që po përjetojnë të njëjtën gjë.” Aktorja e “Only Murders in the Building” – e cila  u diagnostikua me lupus në 2014 – tregoi se njerëzit në internet “nuk mund të prisnin” për të gjetur një arsye për ta rrëzuar atë, pavarësisht nga efektet anësore të dhimbshme të sëmundjes së saj kronike. “Më vinte turp që shtova në peshë për shkak të lupusit tim”, tha ajo.


Selena u duartrokit në fillim të këtij viti pas paraqitjes së saj në Golden Globes 2023. “Jam paksa e mbushur  tani sepse u kënaqa gjatë pushimeve”, tha Gomez në një Instagram Live pas shfaqjes së çmimeve, duke shtuar, “Por ne nuk na intereson”, ndërsa ajo dhe motra e saj shpërthyen në të qeshura. Themeluesja e Rare Beauty pati një përvojë të ngjashme në prill të vitit 2022, kur ajo u kundërpërgjigj kritikëve të saj duke thënë se të qenit “e dobët” nuk ia vlente të humbiste ushqimet e saj të preferuara, sepse “njerëzit sidoqoftë  do komentojnë peshën e saj.”/Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *