• |
ide | kryesore

Ancelotti nuk ndërhyn në sherrin Benzema-Deschamps, : “Në Itali thuhet ‘mes burrit e gruas mos vendos gishtin'”

-Instant, Sport
Ancelotti

I sigurtë nga rezultati 5-2 në ndeshjen e parë në Anfield, Real Madrid ka në xhep kualifikimin për në çerekfinale të Champions League. E megjithatë Carlo Ancelotti nuk i beson Liverpool. “Mesazhi është i thjeshtë: nuk është ideja jonë të bëjmë llogari. Duhet të futemi në fushë me entuziazëm maksimal për të fituar ndeshjen – shpjegoi trajneri në konferencën për shtyp -. Benzema është mirë, është i rikuperuar. Grindja me Deschamps? Në Itali thotë ‘mes burrit dhe gruas mos e vendosni gishtin’”.


Rezultati i ndeshjes së parë nuk do të ndryshojë mentalitetin e Realit të tij. “Ne bëmë shumë gjëra mirë në ndeshjen e parë – shpjegoi Ancelotti -. Nuk do të planifikojmë një lojë në mbrojtje, por duam të luajmë futbollin tonë më të mirë sulmues. Dhe lojtarët e kuptojnë këtë. Kjo është arsyeja pse unë mendoj se do të jetë një ndeshje e hapur. Duhet t’i bëjmë të dyja gjërat mirë: të mbrohemi dhe të sulmojmë. Por mendojmë më shumë për të sulmuar”.Lexo më tej: Jo vetëm Deschamps, edhe Lloris e Griezmann nuk e donin Benzema në kombëtare: një video i ‘gozhdon’

Ancelotti iu përgjigj edhe Hazard, i cili në një intervistë tha se nuk fliste me trajnerin nga Reggiolo. “Marrëdhënia nuk është e ftohtë. Unë flas pak me të, por të flasësh është çështje karakteri. Me një person ndihesh më mirë se me një tjetër. Më e rëndësishmja për mua është që ai të më respektojë mua, ashtu siç e respektoj unë. Kjo është gjëja më e rëndësishme për mua. Nuk do ta mohoj që në vend të tij është një lojtar që kontribuon shumë, ai është Vinicius”.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *