• |
ide | kryesore

Ben Affleck mbron Jennifer Garner pas deklaratës së tij

Paparazzi, Slider

Ben Affleck ka folur së  fundmi për problemet e tij të së kaluarës me alk00lin.  Në një  intervistë të re për Hollywood Reporter, aktori u shpreh se “sjellja ime është tërësisht përgjegjësia ime”.


Drejtori i Argo rrëfeu se është  penduar pasi i tha Howard Stern në vitin 2021 se do të pinte akoma nëse do të qëndronte i martuar me Jennifer Garner – sepse  mendon se komentet e tij u keqinterpretuan. “Unë po përpiqesha të thoja, ‘Hej, shiko, po pija shumë dhe sa më pak i lumtur të  jesh, pavarësisht nëse është puna jote, martesa jote,  jeta fillon  bëhet më e vështirë. Nëse filloni bëni gjëra që  nuk janë të shëndetshmepër të mbushur një vrimë që do të filloni të bëni më shumë nga ato gjëra.”


Ben dhe Garner ishin të martuar nga viti 2005 deri në vitin 2018. Ata kanë tre fëmijë: Violet, 17, Seraphina, 14 dhe Samuel, 11. Ish-çifti fillimisht njoftoi se po ndahej në vitin 2015, dhe para se të finalizonin divorcin e tyre tre vjet më vonë, Affleck shkoi në rehabilitim disa herë. Aktori ishte i hapur për faktin se ai luftonte me varësinë ndaj alk00lit, duke thënë në një postim në Facebook në 2017, “Unë dua që fëmijët e mi të dinë se nuk është  turp të marrësh ndihmë kur të nevojitet.”/Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *