• |
ide | kryesore

Kylie Jenner dhe reperi ndryshojnë ligjërisht emrin e djalit: Jemi penduar

Paparazzi, Slider

Kylie Jenner dhe Travis Scott kanë aplikuar për të ndryshuar ligjërisht emrin e djalit të tyre.


Çifti mirëpriti djalin e tyre në shkurt 2022, dhe gjithashtu kanë vajzën e tyre Stormi, tani pesëvjeçare. Kylie ka zgjedhur ta mbajë djalin e saj disi larg vëmendjes dhe së bashku me Scott pritën  gati një vit përpara se të zbulonin emrin e tij të ri. Dyshja e prezantuan djalin me emrin Wolf Jacques Webster, por më vonë njoftuan se do të ndryshonin emrin e tij pasi, sipas Kylie, “thjesht nuk i shkonte atij”. Tani, TMZ raporton se prindërit e rinj kanë dorëzuar dokumentacionin ligjor për të ndryshuar emrin nga Wolfe Jacques në Aire Webster.


Të dy thuhet se kanë nënshkruar peticionin, i cili tani është pranë gjykatave, dhe thotë se “pendohen për zgjedhjen fillestare të emrit të Wolf Jacques Webster”. “Tani që kërkuesit kanë pasur mundësinë të kalojnë kohë me fëmijën e tyre, ata besojnë se emri Aire Webster është më i përshtatshëm.” Themeluesja e Kylie Cosmetics pranoi në shtator se ajo e dinte që sapo nënshkroi certifikatën e lindjes së djalit të saj nuk donte t’i vinte emrin Wolf, por ‘ndjeu presionin’ për të zgjedhur shpejt një emër për shkak të procesit të regjistrimit ligjor./Lapsi.al

Marrë nga: Metro

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.