• |
ide | kryesore

Abuzoi seκsualisht me një 19-vjeçare, arrestohet 25-vjeçari shqiptar

-Instant, Lajme, Të fundit

Një 25-vjeçar me origjinë shqiptare është arrestuar në Selanik. Ai dyshohet se është i përfshirë në tentativë përdhunimi dhe dëmtim të rrezikshëm trupor ndaj një 19-vjeçareje greke, e cila po trajtohet në një spital në Selanik.


Konkretisht sipas njoftimit të policisë, pasditen e djeshme vajza 19-vjeçare ka denoncuar pranë punonjësve të policisë së departamentit të sigurisë së Toumba-Triandria se në orët e para të së njëjtës ditë në zonën e Toumba, 25-vjeçari iu afrua dhe me dhunë fizike tentoi ta përdhunonte dhe t’i merrte çantën e shpinës.


Autori u arrestua nga efektivët e repartit të sigurisë së Kullës së Bardhë, pasi u konstatua se më parë kishte kryer akte që cenonin dinjitetin seksual të një shtetasi 22-vjeçar, në një pallat në qendër të Selanikut. Gjithashtu, gjatë arrestimit të tij u konstatua se ai kishte dhënë të dhëna të rreme identifikimi.

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.