• |
ide | kryesore

Berisha: Ambasadori i Britanisë në Tiranë, një lloj McGonigali

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka vijuar akuzat e ashpra ndaj trupës diplomatike në Tiranë. Në një lidhje direkte me shqiptarët në Britaninë e Madhe, kryedemokrati lëshoi akuza të reja ndaj diplomatit britanik, Alstair King Smith. Ai e krahasoi atë me ish-zyrtarin e FBI, McGonigal.


“Po në këtë shkallë korrupsioni dhe qëndrimi ndaj opozitës është edhe ambasadorja Yuri Kim, e korruptuar pa asnjë dyshim nga Edi Rama, po në atë shkallë që është i korruptuar McGonigal.


Korrupsionin e saj e kam denoncuar dhe e denoncoj jo me pasion. Me keqardhje të thellë, se nuk më vjen mirë që unë të atakoj në mënyrë të tillë, përfaqësuesin e partnerit tonë strategjik, vendit që ne shqiptarët i detyrohemi më shumë se kujtdo tjetër lirinë tonë.

Por po nga të njëjtat pozita, me të njëjtën mënyrë veproi edhe ambasadori  i Britanisë së Madhe, Alstair King Smith. Edhe ky është një lloj McGonigali. Ai ka mashtruar qeverinë e madhërisë së tij në çdo gjë që i ka dërguar për Sali Berishën.

Unë ju them ju, shumë shpejt do të i bëj publike një për një trillimet e ulëta të një njeriu të korruptuar këmbë e xhep. Por Britania e Madhe është shtet ligjor dhe unë kam besim të madh tek drejtësia e vendit ku keni ju”, deklaroi Berisha.


26 Comments

  1. Asnje nuk i simpatizon keta te huajt o sa-leh por nji gje eshte e sigurt…ti ke shku per lesh….si puna e atyre grave llafazane vetem shpifje,llafe e genjeshtra po nxjerr nga goja.

   1. te besosh ne nje monster si ram-lehu,qe qihet ne byth e qe po rrenon kete vend,eshte krim.po ju nuk e keni problem.rrace shkerdhatash.

  2. Idiot je ti qe beson te edi hajduti I ikonave ,sa per leket qe vjedh ps dhe pjella e tyre shifet per gjdo tri dite del nga ni afere koruptive,e vodhet vendin o antikombtar ,u zbraz vendi nga te rinjet ,dhe faji eshte te sala ,bre ju qifsha racen e P S.

    1. duhet të jesh idiot, berisha do t’jua qijë edvin langaraqin, numërimi mbrapsht ka fillu, ju shkruani kështu për ti dhënë zemër vetes, sepse edhe ju e dini që edvini është një kufomë tani.

 1. Ne fakt as Rama, as Ambasada, as Usa as Britania e Madhe nuk kane asgje me Berishen si person.

  Ata kane me Berishen si fenomen, si model qe bie ne kundershtim dhe ben kontrast me moralin

  e kohes qe po jetojme. Berisha perfaqson pushtetarin e pakorruptuar dhe te pakorruptueshem

  megjithese i kishte te gjitha ne dore dhe dora e tij mbeti e paster si bora e Alpeve ku lindi,

  perfaqeson njeriun e ndershem ne kete kohe kur ndershmeria konsiderohet ves.

 2. Perfundimisht ky ka pjerdhur, ky nevoje urgjente per ndihme mjeksore psikiatrike. Ju bëj apel kush I do te miren ta ndihmoje se familja e ka lënë rrugve.

  1. Mashtron cdo dite, sot e kishin rradhen cunat e Londres, do ti nxjerr faktet une per ambasadorin dhe si per cdo mashtrim nuk nxjerr asnje fakt. Do vdesi dhe sdo nxjerri asnje fakt sepse vetem mashtron, i eshte bere ves perpos edhe ka rrjedhur.

 3. o Zot cafre idioti qe eshte ky dordolec Vucidoli DASH dhe qeveria Britanike kne ne dore shume fakte per kete kurve dhe nje dite do ti bejne publike

 4. Ambasadori ne fjale eshte nje kurvar ambasador. Shitet me femrat qe i afron pushteti( Balla)
  Turp per britanin qe ka nje perfawesues te tille

  1. Hahahaha

   Shifi pak komentet e fugshpumsave

   Sa here ka artikull per prof.dr.sali berisha hidhen ne sulm sikur u dhjet fuga mu ne goje dhe nga frika bejne komentet me shpejtesi

   Sa te shpifur.

 5. Kane tridhjet vjet qe pjerdhin per saliun dhe po ashtu 30 vjet qe ja hane mutin me luge , popull laskar

  1. 32 vjet mashtrime nga Berisha. Si nje bolshevik tipik vetem shpif dhe trillon. Akuzon kedo qe i del perpara.

 6. Realiteti eshte qe te gjithe ambasadoret e huaj ne shqiperi i kane mbush xhepat dhe kane qene gjithmone ne anen e qeverise pavaresisht se e kane pare me syte e tyre qe qeverite ne shqiperi si te sales, te nanos, te metes, te majkos e sefundmi te rames e kane shkaterruar kete vend duke vjedhur, grabitur, plackitur e rrenuar popullin. Dmth atyre nuk i eshte rrujt ndonjehere se cbejne keta mjafton qe qeverite te plotesojne kerkesat e axhendave te tyre.
  Do vije edhe dita qe do te degjoni ramen duke share ambasadore, sic i shante edhe para 2013, dhe te mos ju vije cudi.
  Ajo qe ben pershtypje eshte fakti: Si ka mundesi keta liderrat tane, te gjithe pa perjashtim, i paskan njohur mire keta ambasadore dhe i kane ditur keto gjera me heret dhe vetem kur u del emri ne “Apel” atehere fillojne e shajne dhe kerkojne te bejne e kulluarin???
  Nga i njejti brum jane te gjithe

 7. Berisha i ka terbuar se u thote nxirrni nje fakt, hic asgje.

  Nuk jane mesuar superfuqite tjua dhjesi nje shqipetar, do hyj ne librat e historise.

 8. C’ti besh. Ky eshte fakti dhe fati yne. Garancia e vetme e e funksionimit te demokracise dhe pluralizmit

  ne Shqiperi eshte Perendimi dhe kryesisht SHBA. Pa ata KM-ja dhe Rilindja nuk do ishin menduar dy here

  per ti cuar per lesh depudetet e opozites sic beri xhaxhi Enveri me 22 depudetet e opozites ne Shkurt

  1951. Dhe tani per ironi te fatit, dhe per fatin tone te keq, pikerisht Perendimi dhe kryesisht SHBA

  behen garant dhe promovues i shkaterrimit te opozites e pluralizmit ne Shqiperi, i mbajtjes ne

  pushtet te nje qeverie qe ka si mision kryesor kalkulimin e kushteve dhe veshtiresimin e jetes se

  popullit shqiptar ne ate mase sa tu duket me e embel jeta ne vend te huaj se sa ne vend te vet.

  Keq me ata e me keq pa ata. Populli trim dhe skllaveridashes shqiptar ka nje thenie te mencur

  qe i shkon per shtat kesaj situate : “Ku kem uzdajen(shpresen), kem murtajen.”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.