• |
ide | kryesore

Pas takimeve me zyrtarët e BE-së, nis takimi mes Kurtit dhe Vuçiç në Ohër

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, nisën takimin e përbashkët, me ndërmjetësimin e zyrtarëve evropianë, në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Paraprakisht, ata takuan ndaras shefin e politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, dhe të dërguarin e BE-së për bisedimet Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak.


Në agjendë janë diskutimet për zbatimin e propozimit të BE-së për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi.1 Comment

  1. Borrell dhe Lajçak jan lajm i keq për Kosovën. Mos bëj gabim Albin e pranon asosacionin se t’a futën helmin!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.