• |
ide | kryesore

Përfundon takimi Kurti-Vuçiç, Borrell pritet të dalë në konferencë për mediat

-Instant, Lajme, Të fundit

Ka përfunduar takimi në Ohër mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç në kuadër të dialogut mes dy vendeve. Në këtë takim ishin të pranishëm edhe shefi i diplomacisë së BE-së, Josep Borrell dhe emisari për dialogun Miroslav Lajçak.
Shefi i Politikës së Jashtme të BE-së, Josep Borrell paraprakisht ka zhvilluar takime të ndara liderët e dy vendeve. Takimi në Ohër nisi rreth orës 15:35 dhe ka zgjatur pothuajse një orë.
1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.