• |
ide | kryesore

Tërmet në Ekuador, shënohen viktima

-Instant, Lajme, Planet, Të fundit

Një tërmet me magnitudë 6.9 Rihter ka shkundur mesditën e së shtunës Ekuadorin duke shkaktuar të paktën 4 viktima dhe dhjetëra të lënduar. Sipas të dhënave nga shërbimi sizmologjik epiqendra e tërmetit ishte 60 km në veri të Machalas, në një thellësi prej 10 km.
Autoritetet janë ngritur në gatishmëri dhe po ndërhyjnë në zonat ku ka pasur dëme të mëdha. Aty raportohen dhjetëra banesa të shembura. Për tërmetin ka reaguar edhe presidenti i Ekuadorit, i cili përmes një postimi në Twitter ka kërkuar të ruhet qetësia.
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.