• |
ide | kryesore

Tjetër pushim në takimin Kurti-Vuçiç në Ohër

-Instant, Lajme, Të fundit

Është ndërprerë përsëri takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Takimet në Ohër nisën ditën e sotme në orën 10:30. Ndërsa që nga nisja e takimit Kurti-Vuçiç është bërë dy herë pushim.


Fillimisht, Kurti dhe Vuçiç, zhvilluan takime veç e veç me ndërmjetësuesit evropianë. Më pas nisi takimi trepalësh, ku palët diskutuan për zbatimin e propozimit evropian për normalizimin e raporteve. Më herët gjatë ditës, takimi trepalësh u ndërpre për mbi një orë.1 Comment

  1. Ne nje interviste per Radion “Europa e lire” Escobar deklaroi se “jemi te fokusuar tek finalizimi i aneksit e jo tek nenshkrimi i marreveshjes”…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.