• |
ide | kryesore

Ndahet nga jeta aktori i “John Wick”

Paparazzi, Slider

Aktori i “John Wick”, Lance Reddick ka ndërruar jetë në moshën 60 vjeçare. Lajmi u konfirmua nga përfaqësuesit e tij për Variety. Trupi i Reddick u zbulua në shtëpinë e tij në Studio City, Kaliforni, për TMZ, e cila ishte e para që raportoi lajmin.


Ndërsa shkaku i vdeekjes nuk dihet për momentin, burime të zbatimit të ligjit i thanë gazetës se “duket të jetë e natyrshme”. Lance ishte më i njohur për rolin e oficerit të policisë Cedric Daniels në shfaqjen hit të HBO “The Wire” për pesë sezone. Ai është shfaqur gjithashtu në; “John Wick”, Fringe”, “Oz”, “Lost”, “Godzilla vs. Kong” dhe “Bosch” dhe ka dhënë zërin dhe ngjashmërinë e tij me personazhet e lojërave video në “Quantum Break”, “Horizon Zero Dawn”, ” Horizon Forbidden West” dhe ekskluzivitetin “Destiny”.


Reddick lindi dhe u rrit në Baltimore. Ai fitoi një diplomë muzikore nga Universiteti i Rochester dhe mori masterin e tij të arteve të bukura nga Yale përpara se të bëhej aktor. Aktori  u martua me të dashurën e tij  Stephanie Reddick (née Day), në qershor 2011. Çifti u takuan në vitin 1999 ndërsa ai po performonte në një shfaqje në Teatrin Guthrie në Minneapolis, ku ajo punonte. Më parë ai ishte i martuar me Suzanne Yvonne Louis-Reddick me të cilën ka  dy fëmijë, Yvonne dhe Christopher./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.