• |
ide | kryesore

Tërbimi i ultrasve të Brescia kundër presidentit: Massimo Cellino fshihet në dhomat e zhveshjes

-Instant, Sport
Cellino

Nuk ka paqe për Massimo Cellino, sërish në shënjestër të tërbimit të tifozëve. Brescia vazhdon të humbasë dhe rënia në Lega Pro duket e vështirë për t’u shmangur për momentin. Megjithë ndryshimin e trajnerit e ardhjen e ish-futbollistit Gastaldello, skuadra nuk mundi ta kthente kursin duke vazhduar rënien e lirë në Serie B.


Brescia u mund në shtëpi ndaj Genoa të Gilardinos, që fitoi ndeshjen 0-3, duke e vështirësuar edhe më shumë pozicionin e tyre. Një përfaqësim për t’u harruar që i solli ‘dallëndyshet’ në vendin e fundit në shoqërinë e Spal. E nga ky shkak, në fund të ndeshjes, u lëshua zemërimi i tifozëve të Brescia, ndaj presidentit Massimo Cellino. Një ndjekje e vërtetë për të kërkuar kontaktin fizik me numrin një të klubit.


Lexo më tej: Donin të rrihnin me rripa presidentin e Brescia, Cellino: qëllohet me armë makina e Calabro

I frikësuar dhe pa rrugëdalje jashtë stadiumit, Cellino u detyrua të zbresë në dhomat e zhveshjes dhe të mbyllej brenda duke pritur një rrugë shpëtimi. Tifozët fillimisht ishin mbledhur në sheshin ku ndodhet hyrja e tribunës, më pas janë futur në sektor. Massimo Cellino ishte kërcënuar tashmë edhe disa muaj më parë, madje rrezikoi një agresion nga një tifoz.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.