• |
ide | kryesore

Mungoi gjyqtari, shtyhet seanca e ish-ministrit Saimir Tahiri

-Instant, Lajme, Të fundit

Mungesa e gjyqtarit të çështjes, Elton Frashëri ka bërë që të shtyhet sërish seanca gjyqësore ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Vendimi për shtyrjen e seancës është konfirmuar nga avokati mbrojtës i Tahirit, Maks Haxhia.


Tahiri ka kërkuar ulje të dënimit me 1 vit e 6 muaj burg pasi pretendon se gjatë periudhës kur ai ka kryer shërbimin e provës ka shlyer 1.6 vjet nga dënimi që shqiptoi Gjykata e Apelit.


Kujtojmë se edhe seanca e 10 ditëve më parë u shty pasi prokurori i çështjes kërkoi më shumë kohë për t’u njohur me detajet e dosjes, që ka paraqitur pala mbrojtëse e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.


2 Comments

  1. si ka mundesi neper gjgje mungojne vazhdimisht gjykatesit e avokatet?? Keta a nuk paguhen pikerisht per te qene ne sallen e gjygjit?

  2. Ky duhet te futej ne burg perjete dhe ti konfiskoheshin dhe morrat ne koke per ai shtet bythqir eshte totalisht i korupptuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *