• |
ide | kryesore

Berisha: Alibeaj mbahet peng me krimet e vëllait të tij

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Demokratike, Firmat

Ish-kryeministri Sali Berisha akuzoi Lulzim Bashën dhe Enkelejd Alibeajn se janë në lidhje krimi me kreun e qeverisë, Edi Ramën pas zhvillimeve të fundit në Partinë Demokratike.


Nga Selenica, Berisha deklaroi se Rama i mbajti peng Lulzim Bashën me dosjen e parave, ndërsa Alibeajn me krimet e vëllait.


“Zhvillimet e fundit treguan se ata të cilëve që ne u dhamë besimin, nuk merituan kurrë besimin tonë, ata shkelmuan mbi besimin tonë. Janë në lidhje krimi me Edi Ramën. Janë lidhjet më të tmerrshme të njeriut. Unë ju garantoj ju, se ata nuk shijuan dot kurrë prej tyre.

Afera McGonigal tregoi qartë se çfarë tmerri ka Edi Rama ndaj opozitës. Çfarë dallimi ka Rama nga babai i tij që firmoste varjen e Havzi Nelës? Edi Rama, ndaj kundërshtarëve ka po armiqësi sa ai. Ndaj kontrakton vrasës me pagesë. Kryezbuluesin e SHBA-së. Merr peng Lulzim Bravën, me dosjen e larjes së parave. Merr peng Enkelejd Alibashën me krimet e vëllait dhe të vetes së tij. Ne jemi këtu, për të qëndruar deri në fund. Krimi nuk do na mposhtë ne, ne do mposhtim Edi Ramën.” – u shpreh Berisha.


30 Comments

   1. I mbytur e ke gabim,pasi Rama te pakten nuk i mbron por ja le drejtesise te flase,po ketij rrangalles plak si tia bejme qe eshte fiks si Enveri,sa jane nen urdherat e tij i mbron me fanatizem e sapo ja prishin qefin automatikisht kthehen ne kriminela,te shitur,te blere etj.etj. dhe me e bukura eshte se mbas ca kohesh mbase e gjejne muhabetin dhe kthehen prape ne engjej si Ilir Metaj…

    1. Te mbytur jemi te gjithe, bashke me ty, po me dallimin se ty te pelqen shume kari i Partise ne sume!
     O kurve e vogel bolshevike!

     1. O i mbytur po ti je karakurve bolshevike qe ja mban ne goje komunistit te qelbur S.Berisha,ti je i perdhunuar qe ne djep dhe e ke aq thelle karin e plakut Mere sa nuk ka dreq te te marri persiper o i mjere,hajt tani te te rroje i djathti Berisha me te djathtin Meta…

  1. o sal o robqir qe mban ramen ne pushtet, o goimar i ngordhur, tani e zbulove vellain e Alibeajt o shkerdhate plak thotë:

   o sal o robqir qe mban ramen ne pushtet, o goimar i ngordhur, tani e zbulove vellain e Alibeajt o shkerdhate plak

  2. Vëllai Alidebilbeaj , ka ngrënë dardha mbas shpinës së të vëllait Aliiblerbeaj , në baçen e Ramhajdutviçit, dhe prite kur t’ju dërgoj faturën e “gjobës”

 1. Sa i pafytyre qe eshte ky Berisha. Jo vetem qe nuk pranon ta bashkoje PD por kerkon ta thelloj percarjen. Turp.

 2. Flet per krimet e vellait njeriu qe kriminalizoj gjithe vendin ne vitin 97. Njeriu qe futi gjithe Tropojen ne vllavrasje.

  1. 97 është vepër e ish sigurimit dhe ish PP or mik. Asnjëherë kush është në qeverisje nuk bën autogol.97 ishte fillimi i asaj që po përjetojmë sot.

   1. ik ore kar, po na amnsiton kriminelin qe futi vella-vrasjen. Po gerdeci? Po 21 janari? Apo vk edhe ato PP i ka ber

    1. Po kir paska bere gjithe keto krime Saliu pse nuk e keni futur ne burg ju bole-sheviket,keni 10 vjet ne pushtet apo per hater.
     Saliu ju thote nxirrni nje dokument dhe ju vetem llafe,si thote Palikari rama qent le te lehin qent e ripjelljes shkojn perpara.
     Fajin e ka saliu nuk shkon me o ripjellsa,nuk shtyhet ushtria duke bere shurren 🤮🤮🤮

   2. Po pra ish sigurims eshte Sala,a nuk tha ai fusni leke ne firma se jane leke te pastra?ik mos na hapni barkun me kete plak matuf qe eshte bere si harixhofke duke share e mallkuar…

 3. Le ti dergoj votat te Ilir Meta. Se pastaj Iliri mer dhe fondet dhe komisioneret per zgjedhjet tjera pastaj ik te Rama si ne 2013. Sherbimi me i mire per Ramen dhe Meten.

 4. Përçarjen e filloi Basha dhe po e vazhdon Alibeaj.Pastaj çfarë përçarje është? Janë një grup gogomelësh që s’kanë as pikën e turpit dhe dinjitetit.E dinë shumë mirë sa forcë kanë dhe vazhdojnë në misionin e tyre mbështetur nga Rama.Pra dhe arësyet janë ato që thotë Berisha. Çka thotë e thotë me siguri dhe gjithmonë i vërtetohen.

 5. Po ti Sali e dije per vellai e ketij kur ishit shok? Apo nuk quhej atehere, sa i pafytyr qe je e sa shkerdhat njeri. Sa jan lepe peqe me ty jan njerezit me te mir e me te paster, sapo nuk e mendejn si ty, brenda sekondes kthehen ne kriminel, te shitur, kurvar e ca te tjera qe vec ti i gjen si vrimacels qe je. Sali pinoku.

 6. floalori Berishes: me te tmerrshmet, me te zezat, me kriminalet, me te paimagjinueshmet, cdo lajm me ster se te gjith ato paraardhes. ca populist i pandreqshem.

 7. Thenie te Berishes dje:”Ilir Meta eshte trafikant droge,trafikant femrash,trafikant femijesh,i lidhur me boten e krimit,keto dihen boterisht jua them une ju ky nuk eshte Ilir Meta,eshte Ilir floriri “,sot futet ne breket e Metes dhe Monikes…!

 8. bashke me Flamur Noken milionerin me soj e sorrollop qe i beri me biznese toka ne paskuqan, lokale pafund… plehra njerez, bejne cdo gje te mbrojne hajduterite e tyre

  1. Nadir i Nadires së NaqiRamës që na i ditka të gjigjitha me fakte , harroi Faktin e FBI : Rama në burg , si i paudhi i Mc Gonigal-it !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *