• |
ide | kryesore

Fansat e Taylor Swift, kundër Elon Musk

Paparazzi, Slider

Elon Musk, CEO i Twitter dhe SpaceX, nuk është i panjohur për polemika, por tweetet e tij të fundit për Taylor Swift i lanë fansat e këngëtares të ndjeheshin pak konfuzë dhe të zemëruar


Gjithçka filloi kur krijuesi i Dogecoin, Billy Markus, shkroi në Twitter: “Taylor Swift udhëheq dhe nëse nuk jeni dakord, do të përjashtoheni nga interneti, jam shumë i sigurt”. Musk u përgjigj me një koment: “Shkathtësia e saj e rezonancës limbike është e jashtëzakonshme”. Sipas PsychMechanics, “rezonanca limbike është një gjendje e lidhjes së thellë emocionale dhe fiziologjike midis dy njerëzve”. Pra, në thelb, Musk po thoshte se Taylor Swift është vërtet e mirë në lidhjen me njerëzit në një nivel të thellë.


Më pas Musk iu përgjigj një postimi në Twitter duke pyetur nëse ai dhe Swift do të bënin një çift të lezetshëm me një emoji duke qarë. Është e paqartë nëse ai po qeshte apo thjesht po përpiqej të shmangte pyetjen, por sido që të jetë, nuk shkoi mirë me disa nga fansat e artistes , të cilët nxituan të mbronin këngëtaren e tyre të dashur. Një fans shkroi në Twitter: “Gjeni një punë, qëndroni larg saj”, ndërsa një tjetër tha: “Mos i shkruani më kurrë Taylor-it”.

Por jo të gjithë fansat u mërzitën nga postimet e Elon. Disa i panë komentet e tij si të padëmshme dhe madje argëtuese. Një përdorues bëri shaka: “Thjesht dëshiron të shkruhet një këngë ndarjeje për ty, apo jo?” Një tjetër shkroi në Twitter: “Albumi i ardhshëm i Taylor tani do të titullohet “Mars”./Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *