• |
ide | kryesore

Zbulohet projekti i ri i Anne Hathaway

Paparazzi, Slider

Anne Hathaway është vendosur të luajë në muzikalin Mother Mary me regji të David Lowery. Aktorja fituese e çmimit Oscar do të luajë së bashku me fituesen e Emmy-t, Michaela Coel për një film që ndjek “një muzikante imagjinare, të luajtur nga Anne Hathaway, dhe marrëdhënien e saj me një stiliste ikonë mode, të luajtur nga Michaela Coel”.


Jack Antonoff dhe Charli XCX do të shkruajnë dhe prodhojnë këngë origjinale për filmin e ardhshëm, i cili gjithashtu është shkruar nga Lowery. Toby Halbrooks, James M. Johnson dhe Lowery do të prodhojnë së bashku me Jeanie Igoe të Homebird Productions dhe Jonas Katzenstein, Maximilian Leo dhe Jonathan Saubach nga augenschein Filmproduktion me bazë në Këln.


Hathaway, e cila shfaqi stilin e saj të modës në Paris në janar, nuk është e huaj për botën e modës dhe muzikës me performancat e shkëlqyera në The Devil Wears Prada, Ella Enchanted dhe Les Misérables, të cilat i dhanë asaj një Oscar dhe një Golden Globe në 2013 për aktoren më të mirë dytësore.Coel, një aktore dhe skenariste, ishte gruaja e parë me ngjyrë që fitoi një Emmy për një seri të kufizuar ose antologji në vitin 2021 për I May Destroy You./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *