• |
ide | kryesore

Emigrantët/ Rama në Britaninë e Madhe: Nuk e sollën shqiptarët drøgën këtu, ata përdoren nga κriminelët

-Instant, Lajme, Të fundit

Gjatë bashkëbisedimit në Institutin Mbretëror të Marrëdhënieve Ndërkombëtare në Britanisë së Madhe, kryeministri Edi Rama ka folur për emigrantët e vendit tonë. Ai ka thënë se të rinjtë shqiptarë po përdoren nga kriminelët. Megjithatë, Rama u shpreh i bindur se ata nuk e sollën krimin, por e gjetën atje. Të njëjtin mendim ndau edhe sa i takon drogës, kur tha se ata gjetën tregun në Britaninë e Madhe.


Rama:

Nuk kam probleme se kufijtë e Britanisë mbyllen, por s’duhet ti lëmë të rinjtë shqiptarë të përdoren nga kriminelët. Kriminelët shqiptar nuk e sollën krimin këtu, e gjetën këtu. Nuk e sollën drogën gjetën tregun. Kjo është e vërteta. Për ta lidhur këtë se kjo është propagandë. Tani jemi shumë të interesuar për ta goditur atë dhe do e godasim.


Kjo do jetë e suksesshme dhe ne do të jemi në një pozitë shumë të mirë por te vecosh shqiptarët. Dua Lipa është një emigrante shqiptare, kendon si nje shqiptaro britanike. E njejta gjë edhe për atë djalin në varke.


28 Comments

 1. Vizita e Rames në Londër , ndonëse nuk mund të ndikojë në masën që kanë nevojë emigrantët shqiptarë dhe i ngjan “larjes se duarve” nga Ponc Pilati, gjithsesi është e rëndësishme në disa aspekte:

  Së pari, ajo ndikon në mosdergimin e shqiptarëve ilegalë në Ruanda, ku po ngrihen kampe refugjatësh .

  Së dyti, ndikon në opinionin publik dhe mediat britanike me fushatën antishqiptare të ngritur nga politika për interesa elektorale në Britaninë e Madhe.

  Se treti, Rama përmbush detyrimin shtetëror në mbrojtje të qytetarëve shqiptarë dhe të drejtave të tyre, kudo që ata jetojnë .

 2. Cdo fjale qe thuhet nga nje lider vizionar si ju ze vend ,krahasim i gjetur emigrantja shqiptare Dua Lipa qe eshte e barabarte me nje djale qe shkon ne Londer me gomone

 3. Fjale te gjetura nga ana e kryeministrit,skane me goje te flase ministrja britanike.Droga eshte atje nuk e cojne shqiptaret.

 4. Eshte e vertet pasi shqiitaret nuk eshte se i kan te vetat shpiat ose vendet ku kultivohen ato lend ato jan thjasht puntor

 5. Po ku ka kriminel me te medhenj se anglezet dhe shkojne e bejne si te zgjuar pastaj duke na ul ne por skane per te na ul dot kurre

 6. Po o sufllaqexhinj po. Ky qe ua ka bere Shqiperine ferr shqiptareve dhe i detyron te rrezikojne jeten per te ikur prej aty, vajti me carter ti mbroje. Me kete rast donte te hapte edhe nje ekspozite me zhgarravina. Me siguri per te bere ca leke qe tua conte familjeve ne nevoje ose atyre invalidev qe u hori mbeshtetjen ekonomike. A ju ngelte sufllaqi ne gryke ju ngelte

 7. Dua Lipa eshte shqiptare por nga Kosova. Ky tradhtar Kosoven nuk è do por kur do te mburret i perdor. Vazhdo se mire e ke Guantanamo te pret bashke me McGonagall.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *